Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ataköy Neleri Kaybetti?

Ataköy sahildeki yapılaşmayı mahkeme durdurdu.Hem imar planları yasaya uygun bulunmadı hem de bu imar planları dayanak gösterilerek verilen inşaat ruhsatları imar yasasına aykırı olduğu söylendi.Bakırköy Belediyesi de haklı olarak mahkeme kararlarını uygulayıp inşaatları mühürledi, ruhsatları iptal etti.Fakat tabiri caizse atı alan Üsküdar’ı geçti.

yapi.com.tr
Ataköy Neleri Kaybetti?

Radikal'den Ömer Erbil'in haberine göre, inşaat ruhsatları iptal edilen 182 parseldeki Bosphorus otel inşaatının kabası tamamen bitti, ince işçilik devam ediyor. 174 parseldeki Yalı Ataköy Marine 15. Katı yapıyor. Sadece 160 parseldeki Blumar projesi sadece tescilli ağaçları kestiği ile kaldı; inşaata hiç başlayamadı.

İnşaat ruhsatları iptal edilen 182 parseldeki Bosphorus otel inşaatının kabası tamamen bitti, ince işçilik devam ediyor. 174 parseldeki Yalı Ataköy Marine 15. Katı yapıyor. Sadece 160 parseldeki Blumar projesi sadece tescilli ağaçları kestiği ile kaldı; inşaata hiç başlayamadı.

Şimdi bu ağaçların hiç biri yok!

1 Göknar, 37 Akçaağaç, 20 Kestane, 77 Kokarağaç, 9 Gülbişim, 1 Huş, 10 Sedir, 46 Çitlembik, 4 Erguvan, 1 Mandalina, 13 Kısmetağacı, 4 Leylandi, 74 Servi, 9 İğde, 19 İncir, 52 Dişbudak, 12 Ceviz, 2 Karayemiş, 9 Defne, 4 Kurtbağrı, 3 Manolya, 8 Dut, 8 Palmiye, 2 Ladin, 84 Çam, 111 Sakız, 74 Çınar, 115 Kavak, 10 Erik, 3 Armut, 2 Meşe, 179 Akasya, 37 Söğüt, 1 Mazı, 8 Ihlamur, 7 Karaağaç, 1 Ilgın.

Eski fotoğraflarında daha 1990 yılına kadar halk sahilde yürüyebiliyordu. Daha öncesinden ise güzel bir plajı ve kamp yeri mevcuttu. Parsel içinde bir Bizans sarnıcı gözler görülürken bugün iş makinaları ile yerle bir edildi. Baruthane binalarının etrafı yeşil ağaçlarla örtülüyken, tarihi binaların etrafı boşaltıldı.

Ataköy evleri ile deniz arasına resmen beton bir duvar örüldü. Ataköyün önemli bir kesiminden artık deniz görülmez oldu. Şehir plancılarına göre kentin hava almasının da önü engellendi. Artık Ataköy sahil de halk yürüyüş yapamaz oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/atakoy-neleri-kaybetti_122943.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!