Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ya Bu Kule Yapılacak ya da Adı Hamdiye Olacak

Edirne Belediye Başkanı CHP'li Hamdi Sedefçi, 2009 yerel seçimlerinde Yıldırım Mahallesi'ne yapmayı vaaddettiği 155 metre yüksekliğindeki 'Sedefkule'yi yapamadığı yönündeki eleştirilere, "Yapamazsam adımı 'Hamdiye' yapacağım" yanıtı verdi.

yapi.com.tr
Ya Bu Kule Yapılacak ya da Adı Hamdiye Olacak

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, 2009 yerel seçimlerindeki adaylık sürecinde, tekrar başkan seçilmesi durumunda Edirne’nin yanı sıra komşu ülkeler Bulgaristan ve Yunanistan’dan da görülecek 155 metre yüksekliğinde, içinde eğlence merkezi, mağazalar, restoran ve seyir yeri ile gölet olacak ve adının Sedefkule konulacağı bir kule yaptıracağını söylemişti. Aradan geçen 4 yıl içinde bu projenin hayata geçmemesi üzerine kendisine 2014 yılında yapılacak yerel seçimlerdeki adaylar tarafından eleştiri gelmişti.

Radikal Gazetesi'nin haberine göre Edirne Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlediği basın toplantısında eleştirilere cevap veren Sedefçi, şunları söyledi:

"Vaatlerimden biri de Yıldırım Mahallesi’ne kule yapmaktı. Kuleyi yapmak için ihale kararı aldık 2 sene önce. İhale ilanlarını yaptık o anda Sayıştay denetçileri geldiler ve soruşturma açtılar 'Kuleyi nasıl yapıyorsunuz?' diye. Yasal boyutta Sayıştay denetçilerinin yapılanı denetleme hakkı olduğu halde, yapacağımız işlere de müdahale etmek durumunda oldular. Bununla ilgili soruşturma açtılar. Savunma istediler arkadaşlarımdan ve işin önü kapandı. Sayıştay denetçilerinin ihale ile tasarrufta bulunmaları hesap sorması herkesin midesini bulandırdı. Arkadaşlarımız da, 'Başımız derde girmesin, ihaleden vazgeçip iptal edelim' dediler. Ben de memurlarımın psikolojisini anlıyorum. Arkadaşlarımı germemek için iptal etme yoluna gittik. Maalesef kulemiz bu yüzden ikinci bahara kaldı. Ben 'Kuleyi yapamazsam adımı Hamdiye yaparım' demiştim. Bunu hatırlıyorum. Edirne bunu bilsin. Yapamazsam adımı yine 'Hamdiye' yapacağım. Ama ben bu kuleyi yapacağım. Bu kuleyi inşallah 2015-2016’da bitecek Edirne halkı bu onurlu görevi tekrar bana verirse."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ya-bu-kule-yapilacak-ya-da-adi-hamdiye-olacak_113423.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!