Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Yabancı Fonlar İstanbul’da Hangi Projeye Talip?

MIPIM Fuarı’nda görücüye çıkan Zorlu Center’in ofis kısmına yabancı fonlar talip oldu. Zorlu Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even, “Fonlarla satış, kiralama ve ortaklık gibi seçenekleri görüşüyoruz” dedi.

yapi.com.tr
Yabancı Fonlar İstanbul’da Hangi Projeye Talip?

Zincirlikuyu’da 2.5 milyar dolarlık Zorlu Center’ın ofis kısmının uluslararası fonlara satışı gündemde. Star’ın haberine göre konut, ofis, performans sanatları merkezi ve AVM’den oluşan projeye portföy büyüklükleri 10 milyar doları bulan 4 fon talip oldu. MIPIM’de Zorlu Center ve Zorlu Levent Ofis’i tanıttıklarını söyleyen Zorlu Gayrimenkul Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Even, fonlarla, satış, kiralama ve ortaklık gibi işbirliği seçenekleri konusunda görüştüklerini söyledi. Even, son yıllarda Türkiye’de risklerin minimuma indiğini bununda güvenli liman arayan fonlar için Türkiye’yi cazip hale getirdiğine işaret ederek “Bu nedenle dünyada çuvalla parası olan emeklilik ve sigorta fonları artık Londra yerine İstanbul’a yatırım yapmaya başladı. Bize de Zorlu Center’la ilgili teklifler geliyor. Ortadoğulu, Uzakdoğulu, Kuzey Amerika ve Türk Cumhuriyetleri’nden fonlar bize ortaklık ya da satın alma şeklinde teklifte bulunuyor” dedi. 

Toplu satın almak istiyorlar

Even, Zorlu Center’ın dışında Zorlu Levent projesinde de toplu satın alma veya sessiz partner gibi teklifler aldıklarını kaydetti. Mehmet Even, büyük fonların uzun vadede büyük çaplı projelerde kendilerine işbirliği teklifi yaptığını anlatarak “Türkiye’ye değer katacak projelerle ilgileniyoruz. Galataport’u inceliyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yabanci-fonlar-istanbulda-hangi-projeye-talip-_105810.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!