Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Zorlu Center Metro ve Metrobüs ile Birleşti

Yatırım bedeli Zorlu Gayrimenkul tarafından karşılanan ve Gayrettepe Metro tüneli ile Zincirlikuyu Metrobüs durağını ve Zorlu Center'i birbirine bağlayan tünel hizmete açıldı. Zorlu Center bağlantı noktası, Zorlu Center’ın açılışıyla birlikte kullanıma açılacak.

yapi.com.tr
Zorlu Center Metro ve Metrobüs ile Birleşti Zorlu Gayrimenkul, bağlantı tünelleri için 40 milyon TL yatırım yaptı

Zorlu Gayrimenkul, İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile Gayrettepe metro istasyonu ile Zincirlikuyu metrobüs durağının bağlantısının yanı sıra yayaların Metrobüs’ten de Zorlu Center’a ulaşmasını amaçlayan toplam 770 metre uzunluğundaki bağlantı tünelleri ve 230 metre uzunluğundaki altgeçitlerin yatırımını üstlenmişti. Eylül ayı itibariyle metro-metrobüs bağlantı tüneli açılırken, yayaların Zorlu Center’dan, Gayrettepe Metro İstasyonu ve Zincirlikuyu Metrobüs Durağı’na ulaşımını kolaylaştıracak tünel ise Zorlu Center’ın açılışıyla birlikte kullanıma sunulacak.

Yatırım maliyeti 40 milyon TL

Zorlu Gayrimenkul, bağlantı tünelleri için yaklaşık 40 milyon TL yatırım yaptı. 368 metre uzunluğunda yürüyen bantların yer aldığı üç adet alt geçit ile de trafiğin yoğun olduğu bölgelerdeki yaya geçişlerinin kolaylaştırılması hedeflendi. Günde 75 bin kişinin bu tünelleri kullanması öngörülüyor. Bağlantı ile, metrobüs hattını kullanarak Zincirlikuyu’ya ulaşan bir yolcu; yüzeye çıkmadan yaya bağlantı tünelini kullanarak Gayrettepe metro istasyonuna, Zorlu Center’a, Etiler katılımı istikametine ya da Büyükdere Caddesi Levazım girişine ulaşabiliyor. Bunun yanında ara noktalarda yüzeye çıkmak isteyen yolcular ise Gayrettepe metro istasyonuna yaklaşık 150 metre mesafede Müselles Sokak girişine (BEDAŞ İndirici Trafo Merkezi yanı) ya da Beşiktaş–Levent istikametinde eski Zorlu Center önünde bulunan yeşil alan bölgesine ulaşarak bu noktalardan devam edebiliyor. Tünel boyunca gidiş ve geliş istikametlerinde toplam 14 yürüyen bant ve yüzeye çıkan noktalarda toplam 6 adet yürüyen merdiveni, 7 adet engelli asansörü bulunuyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-center-metro-ve-metrobus-ile-birlesti_112406.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!