Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

YAPI’nın Ocak Sayısı Raflarda

YAPI Dergisi’nin Ocak sayısı 'Konut Özel Sayısı' olarak hazırlandı. Dergide, Türkiye’den ve dünyadan çeşitli konut proje ve uygulamalarının yanısıra çeşitli makaleler yer alıyor. Ayrıca Archiprix-Türkiye 2012 kazananlarının projelerine yer veriliyor.

yapi.com.tr
YAPI’nın Ocak Sayısı Raflarda

Doğan Hasol, Yapı Dergisi'nin Ocak sayısındaki “2012’nin Ardından” başlıklı yazısında; “Uygulamalar hep tepeden inme kararlarla, o şehirde yaşayanlarla paylaşılmadan, uzman kuruluşların görüşleri alınmadan başlatılıp sürdürülüyor” diyor.

Bomonti Apartmanları

DB Mimarlık’ın tasarladığı Bomonti Apartmanları rasyonel kurgusu, modern, yalın mimari dili ve çevresi ile kurduğu ölçülü, saygılı ilişki ile Şişli’nin çok eskilere dayanan kent kültürünü bugüne uyarlamıştır.

Aspern’de 40 Konut Birimi

SUE Architekten’in Avusturya’nın Viyana kentinde tasarladığı projede, çatı pencereleri ve merdiven boşluklarına ilişkin yaratıcı uygulamalarla, evlerin her biri zigzaglı düzenlenerek ferahlık hissi yaratılmış.

“Stacking Green” Evi

Evin, arka ve ön cepheleri tümüyle katmanlardan oluşuyor. Bu katmanların arasına betondan yapılmış çiçeklikler yerleştirilmiş. Böylece evin cepheleri tümüyle yeşilliklerle kaplı olarak görülüyor. Vietnam’ın Saygon kentindeki projenin tasarımı Vo Trong Nghia Architects’e ait.

Tepoztlan Evi

Meksika’daki Tepoztlan Evi’ni Cadaval & Solà-Morales tasarlamış. Projenin ana mekânı açık alan ve işlevlendirilmiş mekân sınırları arasında tek bir mimari kimlik oluşturuyor. Tasarım, üç işlev doğrultusunda üç ayrı yaşam alanı olarak planlanmış.
             
Patane Residence

Bureau Proberts’in tasarladığı projede beton platformlar üzerine yerleştirilmiş bir dizi bağlantılı pavyon süreklilik hissi yaratırken, etkileşimi de teşvik eder nitelikte. Ahşap öğelerin kullanıldığı proje Avustralya’da yer alıyor.

Ersan Evi

Bodrum’daki Ersan Evi taşlar kullanılarak kaplanan bir kule ile bu kulenin içerisinden geçerek kayalığa uzanan bir köprü biçiminde tasarlanmış. Projenin tasarımı ACE Mimarlık’a ait.

Bodrum Evleri

Bodrum Evleri projesinin tasarımcısı Richard Meier projeyi şu sözlerle anlatıyor: “Bodrum Konutları Türkiye’de tamamladığımız ilk projemiz. Evlerin her birini alandaki tekil bir nesne gibi ele alarak kübik bir görünüş verdik ve alanla bağlantılarını kurduk.”

Mathi’de Ev

İtalya’nın Torino kentindeki projenin tasarımı MARC’a ait. Tasarlanan konutun önceki hali korunarak yeni olanla bağlantısı sağlanırken dışa dönük, enerjik bir özerkliğe ve küçük bir yüzme havuzuna sahip olacak şekilde yapı tamamlanmış.

Ayrıca;

-    Ben Bostan Çocuğuyum; Sümer Gürel
-    Archiprix-Türkiye 2012
-    Paris’te Öğrenci Yurdu; LAN
-    Kızılağaç Evleri; Boran Ekinci Mimarlık
-    Özne Sanatı/Artizm; Gülseli İnal

YAPI Ocak sayısında...

http://www.yapi.com.tr/haberler/yapinin-ocak-sayisi-raflarda_103722.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!