Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeni Fuar Alanına "Özel" Açılım

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gaziemir'de yapımına başlanan fuar alanında otel ve kongre merkezi yapılamasıyla ilgili olarak, "Belediyenin otel işletmesi doğru değil.Her konuda olduğu gibi özel sektörle birlikte yapmak istiyoruz" dedi.

yapi.com.tr
Yeni Fuar Alanına "Özel" Açılım

İzmir Ekonomik Kalkınma Koordinasyon Kurulu toplantısı, Tarihi Havagazı Fabrikası'nda gerçekleştirildi.

Toplantıda konuşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Gaziemir'de yapımını başlanan fuar alanında kongre merkezi ve oteli kar paylaşımlı yapılıp yapılamayacağı noktasında çalışma yaptıklarını belirterek, "Fuarla birlikte kongre yapmak ayrı bir özellik. Burası, büyük bir fuarlarla ve her haftada bir fuar yapma noktasına gelirse otel ve kongre merkezini belli oranda hasılat paylaşımı olarak verebilir diye düşünüyoruz. Bunu biz de yapabiliriz ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin otel işletmesi doğru değil. Bunun profesyonel bir kadroyla sağlıklı şekilde yönetilmesi gerekiyor. Her konuda olduğu gibi özel sektörle birlikte yapmak istiyoruz. Otel ve kongre merkezini hasıla paylaşımlı şekilde, mesela yüzde 50-50 şekilde, verebiliriz" diye konuştu.

Fuar alanındaki zeytin ağaçlarının sökülüp başka yere nakledilmesiyle Gezi Olayları'ndaki ağaçları karşılaştırılamayacağını belirten Kocaoğlu, "Biz ağaç katliamı yapmıyoruz. Elma ile armudu karıştırmamak gerekiyor. Buradan sökülen ağaçlar Kadifekale'ye dikildi" dedi. Kocaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Her gelen büyükşehir belediyesine kara çarpmak için gelinden geleni yapıyor. Bizim ağaca ve kente nasıl baktığımız belli. Gaziemir'deki Fuar Alanı ile Gezi Parkı ile hiç alakasının olmadığını dünya alem biliyor. Biz buna cevap vermiyoruz" şeklinde konuştu. Kocaoğlu, geçtiğimiz günlerde İzmir'in EXPO adaylığı için Paris'te gerçekleştirilen sunumun son derece başarılı geçtiğini belirtti.

Kocaoğlu, Dünya Sağlık Örgütü'nün İzmir'de gerçekleştireceği toplantıyı iptal ettiğini hatırlatarak, "Aslında dün, bugün ve yarın yapılacak olan toplantı Eylül ayına ertelendi. Bu erteleme Gezi Parkı olayları kapsamında oldu" ifadesinde bulundu.

Körfez projesiyle ilgili olarak 26 Haziran 2013'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ÇET sunumu yapılacağını hatırlatan Kocaoğlu, verilecek karar sonrası çalışmalara 4-5 yıl önce planlandığı şekilde devam edeceklerini söyledi. Kocoğlu, Büyükşehir belediyesinin A(artı-artı) ile en yüksek puanın bir altında olduklarını vurgulayarak, bunun İzmirliler sayesinde gerçekleştiğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-fuar-alanina-ozel-acilim_109944.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!