Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yeni Melek'in Altı Kültür Merkezi, Üstü Otel Oluyor!

Beyoğlu’nda eski sinemaların kapandığı, Emek Sineması tartışmasının sürdüğü bir dönemde, Yeni Melek’ten haber geldi. 20 yıldır kapalı olan sinema yıkılıp yerine yeni bir kültür merkezi yapılacak. Kültür merkezinin üst katları da otel olacak.

yapi.com.tr
Yeni Melek'in Altı Kültür Merkezi, Üstü Otel Oluyor!

Kurulduğu 1954 yılından, kapandığı 1984’e kadar sinemaseverlere hizmet eden ve yaklaşık 30 yıldır da kapalı olan Yeni Melek Sineması, kültür merkezi olacak. Milliyet'ten Fehim Genç'in haberine göre 2004’te işletmeci Arif Keskiner ve arkadaşları tarafından bir süre konser ve parti mekanı olarak canlandırılmaya çalışılan Yeni Melek Sineması yıkılarak yerine, içinde sinema salonları, tiyatro salonu ve sanat galerisi ile restoranların olduğu modern bir kültür merkezine dönüşecek. Kültür merkezinin üst katları da otel olacak.

Tiyatrosu da olacak

Akmer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Yatağan, Anıtlar Kurulu’nda onay aşamasında olan Yeni Melek projesiyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Yeni Melek Sineması ve etrafındaki binalar aile şirketimiz Ak-Ka Group’a ait. Burada taban oturumu 2 bin 800 metrekare olan bir proje geliştirdik. Yeni Melek, tarihi özelliği olmayan bir bina, yanındaki binalarla birlikte yıkılacak, zaten yıkım kararı var. O bölgeye özel bir mimari proje çizildi, projesi Anıtlar Kurulu’nda onay aşamasında. Proje onayından sonra oraya güzel bir kültür merkezi yapılacak. İçinde iki tane sinema salonu, tiyatro salonu, sanat galerisi, restoran ve kafeler olacak. Salonlarında konser verilebilecek. Altı 200 araçlık otopark, üstü de otel olacak.”

Butik oteller zincirini kuracak

Beyoğlu’nun tarihi dokusuna yakışır butik oteller inşa etmek için aile şirketi Ak-Ka Group’tan ayrı Akmer İnşaat’ı kurduğunu belirten Yatağan, ‘Stories’ markasıyla üç oteli hizmete açtıklarını söyledi. Yatağan, şöyle konuştu:

“Beyoğlu’nda tarihi binaları aslına sadık kalarak renove ediyor ve butik otele çeviriyoruz. Bugüne kadar Stories Kuloğlu, Stories Kumbaracı ve Stories Karakol otellerimizi faaliyete geçirdik. Lüks segmentte butik otel zinciri olmayı hedefliyoruz."

Anahtar temsili otel inşa edilecek

Cengiz Yatağan, aile şirketleri Ak-ka Group olarak anahtar teslimi otel inşa ettiklerini belirterek bugüne kadar, Kazakistan Cumhurbaşkanı’nın Alatau ve Ünal Aysal’ın Ma Biche otelinin yanısıra Kuşadası’ndaki Surtel otelini yaptıklarını, Antedon De Luxe, Alinda Beach ve Park Claros otellerini de işlettiklerini söyledi. Yatağan, Ak-Ka Group olarak Sıraselviler’de, İlkyardım Hastanesi’ne yakın konumda 100-110 odalı yeni bir otel yapmak için de Anıtlar Kurulu’na başvurduklarını açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yeni-melekin-alti-kultur-merkezi-ustu-otel-oluyor_125877.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!