Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Yılda 5 Milyar Lira Pencereden Uçuyor

Trakya Cam Pazarlama Grup Müdürü Ebru Şapoğlu, "Enerji tasarrufu sağlamayan camlar nedeniyle oluşan enerji kaybıyla her yıl 900 okul, 300 hastane, 550 yurt veya 75 bin konut yaptırabileceğimiz 5 milyar lira havaya uçuyor" dedi.

yapi.com.tr / AA
Yılda 5 Milyar Lira Pencereden Uçuyor

Yapılarda cam seçiminin önemi ve ürün çeşitliliği konularında turizm ve inşaat sektörü temsilcilerine yönelik 'Trakya Cam Akademisi Buluşması' düzenlendiğini söyleyen Ebru Şapoğlu, enerji tasarrufunun sadece Türkiye'nin değil, dünyanın en önemli gündem maddesini oluşturduğunu kaydetti. Enerji tasarrufunda binalardaki cam ve yalıtımın etkin rol üstlendiğini dile getiren Şapoğlu, en ucuz enerjinin, tasarruf edilen enerji olduğunu vurguladı.

Trakya Cam olarak binalarda cam ve yalıtım ile enerji tasarrufu sağlanması konusunda toplumsal bilinci artırmaya yönelik etkinlikler düzenlediklerini anlatan Şapoğlu, Türkiye'nin ihtiyacı olan enerjinin yüzde 74'ünü ithal ettiğini bildirdi.

Binalardaki ısı kayıplarının yüzde 30'u pencerelerden

Kullanılan enerjinin üçte birinin de binalarda tüketildiğine dikkati çeken Şapoğlu, "Binalardaki ısı kayıplarının yüzde 30'u pencerelerden kaynaklanıyor. Bu durum enerji tasarrufu açısından camın önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Enerji tasarrufu sağlamayan camlar nedeniyle oluşan enerji kaybıyla her yıl 900 okul, 300 hastane, 550 yurt veya 75 bin konut yaptırabileceğimiz 5 milyar lira havaya uçuyor" dedi.

Doğru cam seçimleriyle sadece ısınma değil, iklimlendirme giderlerinde de önemli tasarruf sağlandığını ifade eden Şapoğlu, bu yöntemle işletme giderlerinde önemli tasarruf sağlanırken, karbon salımı azaltılarak daha temiz bir dünya yaratılmasına ciddi katkıda bulunulduğunu söyledi. Ebru Şapoğlu, bu açıdan insanların doğru camı tercih etmelerini önerdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yilda-5-milyar-lira-pencereden-ucuyor_116357.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!