Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Trakya Cam Hindistan Pazarına Giriyor

Hızlı büyüme vizyonu çerçevesinde yüksek potansiyele sahip gelişmekte olan ülkeleri hedef alan Trakya Cam Sanayii A.Ş, Hindistan pazarına giriyor. Ahmet Kırman, “Trakya Cam, Avrupa’nın dördüncü, dünyanın altıncı büyük düzcam üreticisi. Yeni coğrafyalarda da var olma hedefimiz doğrultusunda Hindistan pazarına girme kararı aldık” dedi.

yapi.com.tr
Trakya Cam Hindistan Pazarına Giriyor

Düzcam alanında Avrupa’nın 4. dünyanın 6. büyük kuruluşu olan Şişecam Grubu şirketlerinden Trakya Cam Sanayii A.Ş, Hindistan’ın en büyük cam ambalaj üreticilerinden Hindusthan National Glass & Industries Limited (HNGIL) ile Hindistan’da ortak hissedarlık ve yönetim yapısıyla düzcam faaliyeti sürdürmek amacıyla iyi niyet anlaşması imzaladı. Anlaşmayı değerlendiren Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdür Prof. Dr. Ahmet Kırman, “Trakya Cam olarak, hızlı büyüme vizyonumuz çerçevesinde yeni coğrafyalarda da var olmayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda da Hindistan düzcam pazarına girme kararı aldık” dedi.

Hindistan pazarında faaliyette bulunmak üzere ülkenin en büyük cam ambalaj üreticilerinden HNGIL ile temaslarda bulunduklarını belirten Prof. Dr. Ahmet Kırman, şöyle konuştu:

“HNGIL ile görüşmelerimiz sonucunda, ortak hissedarlık ve yönetim yapısıyla, 'HNG Float Glass Limited' (HNGFL) unvanlı şirkette ortaklık tesis etmek üzere iyi niyet anlaşması (MOU) imzaladık. Anlaşma kapsamında, Trakya Cam Sanayii A.Ş, HNGIL ve kurucu hissedarlarının yüzde 88 oranında pay sahibi olduğu tek düzcam hattı olan HNGFL’ye yaklaşık yüzde 44 oranında ortak olacak.  IFC (International Finance Corporation) halen bu firmanın takriben yüzde 12 oranı ile azınlık hissedar konumunda bulunuyor”.

Kırman, ortaklık sürecinin tamamlanmasıyla birlikte Hindistan’da düzcam ve otocam üretimi alanında yeni büyüme projelerine yönelik değerlendirme çalışmalarına da başlanacağını açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/trakya-cam-hindistan-pazarina-giriyor_102548.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!