Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“İnşaat Sektörünün Başarısı Kurumsal değil, Kişisel”

Gayrimenkul sektörü temsilcilerini bir araya getiren 3. İnşaat ve Konut Konferansı'nda konuşan Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, Türk inşaat sektörünün henüz markalaşamadığını söyledi. Erden Timur’a göre markalaşamamanın nedeni kişisel başarı hikâyeleri ve kısa vadeli projeler.

yapi.com.tr
“İnşaat Sektörünün Başarısı Kurumsal değil, Kişisel”

Konferansta ‘inşaat sektöründe markalaşmak’ konulu bir konuşma yapan Nef Yönetim Kurulu Üyesi Erden Timur, sektörün henüz markalaşamadığına vurgu yaptı. Erden Timur, “İnterbrand tarafından yapılan araştırmada 2014 yılının en iyi global markaları belirlendi. Bunlar arasında Apple’dan Coca Cola’ya, H&M’den BMW’ya, American Express‘den IKEA’ya a uzanan farklı sektörlerde büyük isimler yer alıyor. Fakat bundan önceki yıllarda yapılan benzer araştırmaların hiç birinde ne yazık ki herhangi bir uluslararası gayrimenkul firması yer almıyor” dedi.

Kent planlaması arka planda kalıyor

Timur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ülke içinde ise kısa vadeli, proje bazlı işler geliştiriliyor.  Uzun soluklu, hem kent planlamasına hem de marka sürdürülebilirliğine hitap eden işler ortaya çıkmıyor. İnşaat sektöründeki başarılar ne yazık ki kurumsal değil kişisel. Bu bağlamda, İŞ GYO ile yarı yarıya kurguladığımız birlikteliğimizin sektörde bir fark yaratacağına yürekten inanıyorum. Özellikle sanayi dönüşümü ve kentsel dönüşüm alanında birçok proje geliştirme hayalimiz olduğu için, uzun vadede detaylı planlamalar yapıyor ve kentimizin ve ileri dönemde Türkiye’nin nefes alması için çalışıyor olacağız. Ayrıca daha sağlıklı kentsel dönüşüm ve planlama için profesör Faruk Göksu’yla birlikte kurduğumuz Kentsel Vizyon Platformu kamu, sivil ve özel sektör işbirliğiyle bölge, kent, mahalle ölçeklerinde çalışmalar yaparak yeni planlama yaklaşımlarını ve modellerini tartışmaya acıyor: 81 Kent,81 Vizyon ,39 Kent 1 İstanbul ve 10Proje10’larcaEtki”.

Varoluş amacınızı aktarmalısınız

Marka olmak için uzun vadeli bir stratejiye sahip olmak gerektiğinin altını çizen Timur, “ Öncelikle kim olduğumuzu ve varoluş amacımızı çalışanlara, müşterilere, kamuoyuna iyi aktarmak ve dönemsel aralıkla bunun altını çizmek çok önemli. Sonrasında ise iyi düşünülmüş, uzun vadeli bir stratejiye sahip olmak ve azimle bu stratejiyi uygulamak gerekiyor. Üretim Standardizasyonu, Endüstriyel üretim/Offsite üretim ve montaj, mimari farklılaşma, seri bazında özel tasarım ve endüstriyel tasarımcılarla işbirlikleri ve inovasyon süreci kritik önem taşıyor” dedi.

İşimize aşkla bağlı olmamız gerekiyor

Başarıya ulaşmak için işe aşkla bağlanmak gerektiğini ifade eden Timur, “ Para kazanma cenderesinden kurtulduğumuz zaman bazı şeyler için adım atabileceğiz. Biz Nef’te tasarımı, tasarımın demokratikleşmesini, herkesin iyi bir evde yaşamasını, kolay yatırım yapabilmesini dert edindik.  Bu değerler çerçevesinde 3 farklı Nef keşfi geliştirdik; Foldhome&Foldoffice, garantili proje ve kolay yatırım. Lüksü tabana yayabilmek gibi bir derdimiz var. Hem yurt içindeki projelerimizde, hem de ABD’de hayata geçireceğimiz projelerde bu vizyonla hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektorunun-basarisi-kurumsal-degil-kisisel_127780.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!