Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yol için 300 Yıllık Ağaçlar Kesilecek!

İzmir'in Bayındır İlçesi’nin Arıkbaşı Köyü’ndeki yol genişletme çalışmaları, 300 yaşında olduğu tahmin edilen ağaçların kesilmesini gündeme getirdi.

yapi.com.tr
Yol için 300 Yıllık Ağaçlar Kesilecek!

3 asırlık ağaçların yol yapımına kurban edilmemesini isteyen köylüler, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Köylüler adına TBMM Dilekçe Komisyonu’na başvuran Ali Karaca, olumsuz yanıt aldı. Habertürk'ün haberine göre, dilekçeyi inceleyen komisyon, ilgili kurumlarla yaptığı görüşme sonrasında Karaca’nın başvurusuyla ilgili yapılacak bir şey olmadığını belirterek, ağaçların kesileceğini köylülere bildirdi.

Komisyonun kararı şöyle oldu: “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın cevabi yazısında; dilekçede bahsi geçen ağaçların, yapımı ihaleli olarak devam eden, Torbalı-Ödemiş Kiraz Yolu kapsamında Arıkbaşı Geçişi güzergâhında bulunduğu, Arıkbaşı geçişi ve kavşak projesinin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından onaylandığı; yolun tamamı için Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yüksek Kurulu’ndan görüş alındığı; kuruldan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na tabiat varlıklarını korumaya yönelik herhangi bir bildirim yapılmadığı, söz konusu ağaçların kavşak alanında bulunduğundan kesilmesi gerektiği belirtilmiş olup idarece beyan olunan açıklamalar dışında kanun ile TBMM İçtüzüğü uyarınca dilekçe hakkında komisyonumuzca başka bir işlem yapılamayacağına karar verildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yol-icin-300-yillik-agaclar-kesilecek_122533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!