Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Otopark için Ağaç Katliamı

Haydarpaşa Numune Hastanesi’ndeki ağaçlar otopark inşaatı için kesildi. Ağaçların yerine Marmaray’a entegre 5 katlı yeraltı otoparkı inşa ediliyor.

yapi.com.tr
Otopark için Ağaç Katliamı

Birgün Gazetesi'nden Olgu Kundakçı'nın haberine göre, İstanbul’da Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ağaçların kesilmesi tepkiye neden oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak katlı otopark inşaatı için alandaki ağaçlar belediye ekipleri tarafından kesildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alana 1040 araç kapasitesi olan 5 katlı yeraltı otoparkı inşa ediliyor. Yapılacak otoparkın Marmaray’a bağlantı yollarıyla entegre edilmesi planlanıyor. Ancak inşaat için hastanenin mevcut otoparkının yetersizliği öne sürüldü. Otopark inşaatından sorumlu yetkililer tarafından inşaat sahasında kimi ağaçların taşındığı, mevsim nedeniyle taşındığında yaşayamayacak olan ağaçların ise kesildiği belirtildi. Otopark çalışması için Maliye’ye ait olan arazi İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmişti.

‘Hastanemizle ilgisi yok’

Haydarpaşa Numune Hastanesi Müdürü Kadir Yıldız, “Otopark inşaatı Sağlık Bakanlığı’nın veya hasatanemizin döner sermayesiyle yapılan bir çalışma değil. Hastanemizin bu inşaatla herhangi bir alakası yok. Sadece hastanemizin bahçesinde veya otopark olarak kullanılan alanda yapılan çalışmalar devam ediyor. Belediye’ye devredilmiş bir arsa üzerinde yapılan bir işlem söz konusu” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise yapılan inşaat çalışmasına ilişkin yaptığı açıklamada mevcut 350 araç kapasitesini 1040’a çıkarmayı hedeflediklerini belirterek “Bu inşaat çalışmasıyla bölgedeki mevcut otopark yer altına alınacak. Yapılacak yer altı otoparkının üzerine 20 bin metrekarelik yeşil alan oluşturulacak, 1870 adet ağaç ve bitki peyzajı yapılacak” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/otopark-icin-agac-katliami_122469.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Knauf Alçı Sıvalar

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!