Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yağmur Yağdı, Yol Çöktü

Mustafa Kemal Mahallesi’nde inşaat çalışması süren bir iş merkezinin yanından geçen yol, geçen hafta etkili olan kuvvetli yağışın da etkisiyle çöktü. İnşaat firması ‘kayma tehlikesi’ gerekçesiyle yolu beton ve sac bariyerlerle kapattı.

yapi.com.tr
Yağmur Yağdı, Yol Çöktü

Başkent’in en önemli ana arterlerinden biri olan Eskişehir Yolu’nu, Mustafa Kemal Mahallesi’ne bağlayan 2151. Cadde, geçen hafta yaşanan kuvvetli sağanak yağışın ardından çöktü. Çökme yaşanan kısım, hemen yan tarafta bulunan bir iş merkezi inşaatına doğru kaydı.

İnşaat firması, ‘kayma tehlikesi var’ gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesi’ne ait bariyerlerle yolu araç trafiğine kapattı. Ankaralılar, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İl Çevre Müdürlüğü, Avrupa Birliği Bakanlığı, Devlet Su İşleri 5. Bölge Müdürlüğü’nün yer aldığı bölgenin trafiğe kapatılması nedeniyle büyük zorluk yaşadı.

Hiçbir uyarı levhası yok

2151. Cadde’nin bulunduğu konum nedeniyle önemli bir ulaşım noktası olduğunu belirten çevre sakinlerinden çevre sakinleri, şunları kaydetti: 

“Bölgeye gelene kadar hiçbir uyarı levhası yok. Bir anda karşımıza çıkan bariyer bizleri şaşkına çeviriyor. Çöken yolda sadece 50 santimetrelik bir boşluk bırakılmış, yayalar için de tehlike arz ediyor. Yolu güçlendirmek yerine inşaat alanı genişletilerek araç geçişi engellendi, bir an önce bu yanlıştan dönülmeli. Bir haftadır manzara değişmedi. Mahallenin trafiği alt üst oldu. Burada birçok önemli kurum ve çalışanları var, yetkililer acilen bu sorunu çözmeli.”

Büyükşehir: Bariyerleri biz koymadık

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, belediyeye ait bariyerlerle yolun kapatılmasından haberdar olmadıklarını açıklayarak, şu bilgileri verdi:

“Kesinlikle belediyenin yaptığı bir çalışma değildir, göçme tehlikesi olduğu için inşaat firmasının çalışanları tarafından kapatılan yolla ilgili gerekli talimatlar verildi. Nasıl bu yol kapandıysa, aynı şekilde yolun kayması önlenerek, bölge en kısa zamanda araç trafiğine açılacaktır.”

Aydınlatma da gitti

İnşaat başladığından beri cadde üzerindeki aydınlatma lambalarının yanmadığını belirten çevre sakinleri, “Önce lambalarımız, şimdi de yolumuz gitti. Sırada ne olduğunu merak ediyoruz. Bu karanlık yoldan eve yürümeye çalışan önemli bir şahsın kızı tacize uğradı, ancak yine de tedbir alınmadı” diye konuştu.

Kablo paniği

Yolun çöken kısmından sarkan doğalgaz boruları ve elektrik kabloları, çevrede paniğe neden oluyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/yagmur-yagdi-yol-coktu_123453.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!