Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Zeytineli Koyu Ensar Vakfı’na mı Verildi?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da armağan edildiği savlanan villaların bulunduğu Urla Zeytineli Hacılar Koyu’nun bitişiğindeki Zeytineli Koyu’nun ve buradaki Devlet Hava Meydanları’na ait tesislerin, Ensar Vakfı’na yıllık 120 bin liraya tahsis edildiği öne sürüldü.

yapi.com.tr
Zeytineli Koyu Ensar Vakfı’na mı Verildi?

Cumhuriyet Gazetesi'nden Emre Döker'in haberine göre Ensar Vakfı yöneticilerinin önceki aylarda kampa gelerek inceleme yapmasıyla durumdan haberdar olan köylüler, denize ulaşımlarının tamamen kesilmesinden endişe ediyor. CHP milletvekillerinin konuyla ilgili soruları da bugüne kadar yanıtsız kaldı.

İşadamı Mustafa Latif Topbaş’a ait Zeytineli’ndeki villalar, 17 ve 25 Aralık operasyonlarında da gündeme gelmişti. Bu villalardan ikisinin Başbakan Erdoğan’a armağan edildiği savlanmış, bunların bulunduğu sitenin etrafının çevrilmesi nedeniyle yurttaşların Hacılar Koyu sahiline ulaşması engellenmişti.

Hemen bitişiğindeki Zeytineli Koyu’nun da, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün damadı Mehmet Sarımermer ve İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın kurucu üye olduğu Ensar Vakfı’na peşkeş çekildiği öne sürüldü. CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) ait 80 dönümlük otel ve restoranın olduğu kampla sahilin kullanım hakkının, vakfa yıllık 120 bin lira bedelle verildiğini söyledi.

Kampla ilgili daha önce yapılan ihale, buradaki binaların depreme dayanaksız olması gerekçe gösterilerek geçen 31 Ocak’ta iptal edilmişti. Bunun üzerine MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, kampın Ensar Vakfı’na verilip verilmeyeceğini basın toplantısında sormuş ancak yanıt alamamıştı. Geçen ay da CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın aynı içerikteki sorusuna hâlâ yanıt verilmedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/zeytineli-koyu-ensar-vakfina-mi-verildi_122363.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!