Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Metalik Fikirler 1. Arge Proje Pazarı Yarışması'na Rekor Katılım

Üretim ve ihracatta katma değeri yüksek ürünleri hedefleyen İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği'nin (İDDMİB) ilk kez düzenlediği ve finali yarın (31 Ekim Çarşamba) gerçekleşecek 'Metalik Fikirler 1. Arge Proje Pazarı' yarışmasına 410 proje müracaatı yapıldı.

yapi.com.tr / AA
Metalik Fikirler 1. Arge Proje Pazarı Yarışması'na Rekor Katılım

Yarın akşam (31 Ekim Çarşamba) düzenlenecek ödül töreninde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın dereceye girecek projelerin sahiplerine ödüllerini vermesi ve gecenin konuklarından televizyon programcısı Acun Ilıcalı'nın da başarı öyküsünü anlatması bekleniyor. Akademisyenlerin, sanayicilerin, fikir sahibi girişimcilerin, öğrencilerin inovatif fikirlerini, tasarımlarını somut olarak gerçekleştirebilmelerini amaçlayan yarışmaya akademisyen kategorisinde 276 müracaat olması dikkat çekti.
    
Üniversiteler proje üretmek için yarıştı
    
Fırat Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi gibi toplam 37 üniversiteden katılımın olduğu yarışmanın Değerlendirme Kurulu, çalışmalarına 13 Ekim'de başladı. Yarışma için sanayici kategorisinden 52, ögrenci kategorsinden 58, girişimci kategorisinden 24 ve akademisyenlerden ise 276 başvuru ile toplamda 410 proje birincilik için mücadele edecek.

Yarışma kapsamında toplam 100 bin lira ödül dağıtılacak
     
İDDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Öztiryaki, yarışma kapsamında toplam 100 bin lira ödül dağıtılacağını söyledi. Yarışacak projelerin, elektrik-elektronik, otomotiv, medikal, savunma sanayi, biyomühendislik, geri dönüşüm gibi birçok alanda kullanılabilecek malzeme üretimine yönelik çalışmaları içerdiğini anlatan Öztiryaki, ''Başarılı projeleri sanayiciler üretecek. Üretimde ve ihracatta katma değeri yüksek ürünleri hedefliyoruz'' dedi. 410 başvurunun bu alanda bir rekor olduğunu vurgulayan Öztiryaki, şunları kaydetti:

''Türkiye artık yenilikçi fikirlere alıştı. Bu durum bizi çok sevindirdi. Ar-Ge, Ür-Ge ve İnovasyon'un önemini tüm kesimlere anlatmaya çalışıyoruz. İhracatta katma değeri yüksek ürünler satmamız artık zorunluluk haline geldi. Yarışmaya katılım oranı bu alandaki umutlarımızı artırdı. Başarılı olan projeler hem 100 bin lira ödül alacak hem de projeler üretime dönerek Türkiye ekonomisine katkı sağlayacak''.

http://www.yapi.com.tr/haberler/metalik-fikirler-1-arge-proje-pazari-yarismasina-rekor-katilim_102637.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!