Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmalarında "Yeşil Tasarım ve Moda" Tartışılacak

Her ayın son Salı akşamı Yapı-Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan "EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks" buluşmalarının 30 Kasım'daki ikinci toplantısında "Yeşil Tasarım" teması masaya yatırılacak.

yapi.com.tr

Toplantılar

EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmalarında "Yeşil Tasarım ve Moda" Tartışılacak
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 30 Kasım 2010 19:00
BİTİŞ TARİHİ: 30 Kasım 2010 20:30
YER: Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya - İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi
DİĞER BİLGİLER: A: Fulya Mah. Yeşilçimen Sok. No:12/430 Fulya - İstanbul T: (212) 266 70 70 F: (212) 266 70 10
+ Ajandama Ekle

er ayın son Salı akşamı Yapı-Endüstri Merkezi’nde (YEM) gerçekleştirilecek olan “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN – Green Drinks” buluşmalarının 30 Kasım’daki ikinci toplantısında “Yeşil Tasarım” teması masaya yatırılacak.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM) 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamalar konularında başarıyla sürdürdüğü çalışmalara bir yenisini daha ekleniyor: EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN - Green Drinks Buluşmaları.

Etkinlik dizisi ile 2011 yılı Nisan ayına kadar her ayın son Salı akşamı, gezegenin tükenen kaynakları karşısında “ulaşım, tasarım, finans, network, gelecek ve enerji” alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklere ev sahipliği yapacak olan Yapı-Endüstri Merkezi, her tema için ayrıca düzenlenecek bu toplantılar aracılığı ile sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardaki duyarlı toplulukları buluşturuyor ve başarı hikayeleri ile yeşil iş modellerinin tartışıldığı bir platform oluşturuyor.

EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN buluşmalarının ikinci ayağı, 30 Kasım 2010 tarihinde “Yeşil Tasarım” başlığı altında gerçekleştiriliyor. Sürdürülebilir Yaşam için Tasarım Derneği ve Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi’nin kurucuları arasında yer alan, Endüstriyel Tasarımcı ve Sürdürülebilirlik Danışmanı Pınar Öncel ile %100 ekolojik kumaşlardan üretilen, Türkiye’nin ilk ekolojik markalarından biri olarak konumlandırılan BOA markasının kurucularından Seray Cengiz’in konuşmacı olacağı toplantı, katılımcıların da katkıda bulunabileceği bir sohbet havasında gerçekleşecek.

27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi ’nde YAPI FUARI / TURKEYBUILD İSTANBUL ile beraber düzenlenecek EKODÜNYA Fuarı ana sponsorluğunda gerçekleştirilen “EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN ” toplantılarına, “Green Drinks” adı altında dünyada çeşitli şehirlerde aynı formatta yapılan etkinlik de eşlik edecek.


EKODÜNYA YAKLAŞIRKEN- Green Drinks: “Yeşil Tasarım”
30 Kasım 2010 Salı, 19.00, Yapı-Endüstri Merkezi- Fulya

19:00 – 19:40 Yeşil Tasarım
Pınar Öncel – Endüstriyel Tasarımcı ve Sürdürülebilirlik Danışmanı
Seray Cengiz – BOA Studio, Kurucu Ortak

19:40 – 20:30 Green Drinks İstanbul


Kayıt ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


Green Drinks Hakkında
1989 yılında Londra'da başlayan Green Drinks, 60 ülkede, 700'den fazla şehirde düzenlenen, ağ oluşturma ve geliştirme amacı taşıyan aylık bir networking aktivitesidir. Kar amacı taşımayan ve kendiliğinden organize olan Green Drinks, yeşil profesyoneller, akademisyenler, sivil toplum örgütleri, çevre gönüllüleri gibi katılımcılara açık olarak çalışmalarını sürdürüyor. Green Drinks 2009 Mart ayında gerçekleştirilen ilk buluşmasıyla Türkiye'de de faaliyet göstermeye başladı.

Green Drinks İstanbul aylık olarak toplanan, yeşilin farklı tonlarının bir araya geldiği, katılımcılarının yaptıkları işler veya ilgi alanlarına göre fikir paylaştığı bir ortam niteliğinde. 2010 yılı Mart ayından itibaren bu toplantılarda yeşil yaklaşımlara duyarlı ve dalında başarılı katılımcıların kendi uzmanlık alanları ile ilgili yaptıkları konuşmalarla geliştirilen Green Drinks Istanbul, "Her Ayın Son Salı'sı" sloganı ile düzenli olarak buluşmalar gerçekleştirmeyi ve katılımcılarını arttırarak "yeşil algıyı geliştirme" yolunda katkı sağlamayı hedefliyor. “Ekodünya Yaklaşırken – Green Drinks” ile yeni bir model oluşturarak daha büyük bir kitleye erişmeyi, katılımcıların network ağını genişletmeyi ve sonucunda sürdürülebilir bir sosyal sorumluk modeli oluşturmayı amaçlıyor.

Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.


EKODÜNYA Fuarı Hakkında
Yapı sektörünün 34 yıldır bölgesinde – Balkanlar, BDT ülkeleri ve Rusya, Orta Doğu ve Kuzey Afrika- en büyük buluşması olan YAPI FUARI/ TURKEYBUILD İstanbul, Yapı-Endüstri Merkezi’nin misyonu olan kaliteli, evrensel ve çevreye duyarlı yapılaşmayı amaçlayan en büyük etkinliğidir. EKODÜNYA Fuarı, çevreye duyarlı yapılaşmanın uygulanabilirliğini göstermek amacı ile, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında ve Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde YAPI FUARI/ TURKEYBUILD kapsamında özel bir alanda etkinlikleri ve malzeme sergilemeleri ile yer alacaktır.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/ekodunya-yaklasirken---green-drinks-bulusmalarinda-yesil-tasarim-ve-moda-tartisilacak_83750.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!