Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

34. Yapı Fuarı İstanbul'un "Yeşil" Buluşması "EKODÜNYA Fuarı"

27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında “Çevre Dostu Binalar, Malzemeler, Teknolojiler, Alternatif Enerji ve İklimlendirme Sistemleri” alanlarını buluşturacak olan EKODünya Fuarı, Uluslararası Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul içerisinde Salon 11 A’da gerçekleştirilecek.

yapi.com.tr
1

Fuarlar

34. Yapı Fuarı İstanbul'un "Yeşil" Buluşması "EKODÜNYA Fuarı"
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 27 Nisan 2011
BİTİŞ TARİHİ: 1 Mayıs 2011
YER: Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, Büyükçekmece, İstanbul
DÜZENLEYEN: Yapı-Endüstri Merkezi
+ Ajandama Ekle

B> Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından 34 yıldır düzenlenen ve İstanbul, Ankara ve İzmir’de sektörü buluşturan Yapı Fuarı/Turkeybuild 2011 yılında pek çok yeni gelişmeye sahne oluyor. Bu yeniliklerden biri de, Yapı Fuarı-Turkeybuild 2011’in genişleyen fuar alanında özel bir bölümde gerçekleştireceği “EKODünya Fuarı” olacak.

“Sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen alternatif enerji kaynakları, atık yönetimi ve ekolojik yapı elemanları” sektörlerini buluşturacak ilk ve tek etkinlik olan “EKODünya Fuarı”, YEM’in 2005 yılından bu yana mimarlık ve yapı sektöründe yürüttüğü ekoloji, sürdürülebilirlik, çevre dostu binalar ve uygulamaları konularındaki başarılı çalışmaların en yeni halkası olacak.

“EKODÜNYA Çevre Dostu Binalar, Malzemeler, Teknolojiler, Alternatif Enerji ve İklimlendirme Sistemleri Fuarı” kapsamında, söz konusu alanların tüm ilgilileri bir araya gelecek. EKODünya Fuarı, Yapı Fuarı/Turkeybuild İstanbul içerisinde yer alan 11A Salonu’nda, çevreye duyarlı yapılaşmanın uygulanabilirliğini göstermek amacını taşıyan etkinlikler ve malzeme sergilemeleri ile yer alacak.

EKODünya Fuarı, “sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyen alternatif enerji kaynakları, atık yönetimi ve ekolojik yapı elemanları” sektörlerini buluşturacak ilk ve tek, en kapsamlı etkinlik olma özelliğini taşıyor.

EKODünya Fuarı’nda yer alacak özel etkinlik alanında Türkiye’de sürdürülebilirlik alanında çalışan sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve firmalar konu ile ilgili gelişmeleri; yeni yaklaşım, teknoloji ve uygulamaları ziyaretçiler ile paylaşacaklar. EKODünya Etkinlik Alanı’nda, sürdürülebilirlik perspektifinde; ulaşımdan, enerjiye, tasarımdan, planlamaya kadar pek çok konu başlığında etkinlik düzenlenecek.

EKODünya Fuarı özel sektör, hükümet, yerel yönetimler, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşları, dernek ve birliklerin bir araya geleceği, sektör ile ilgili gelişme ve yeniliklerin paylaşılacağı bir buluşma noktası olacak.

EKODünya projesinde ilk adım ise, 2010 yılının Kasım ayında başlayan ve Nisan ayına kadar sürecek olan “EKODünya Yaklaşırken –Green Drinks Buluşmaları” ile atılmaya başlandı. Bu alandaki uluslararası bir etkinlik olan Green Drinks organizasyonu işbirliğinde gerçekleşen bu buluşmalar, her ayın son Salı’sı konunun ilgililerini YEM Etkinlik Salonu’nda buluşturuyor. “Ulaşım, tasarım, gelecek, finans, network ve enerji” alanlarında üretilen çözümlerin tartışılacağı etkinliklerle, sürdürülebilirlik konusunda farklı alanlardaki duyarlı toplulukları bir araya getirmek amaçlanıyor.

Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 2011 yılında yüzde 40 büyüyen alanında, 81.000 metrekarede düzenleniyor. Bu büyüme ile fuar 2011 yılında sektöre sunduğu yeni ürün ve hizmetleri çeşitlendirme imkanı bulacak.

34. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul’un “yeşil” buluşması “EKODÜNYA Fuarı”, 27 Nisan – 1 Mayıs 2011 tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/34-yapi-fuari-istanbulun-yesil-bulusmasi-ekodunya-fuari_84886.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 34. İstanbul Yapı Fuarında 20 m2 civarında yer bakıyoruz. Detaylı bilgi gönderebilir misiniz? Yavuz ATASEVER DNCR Grup Danışmanı YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!