Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atık Su Kongresi 2013

Istanbul3Wcongress etkinliği, akademisyenleri, yerel yönetim temsilcilerini, belediye başkanlarını, bölge ülkelerinin çevre ve su konularındaki bakanlıkları ile bunlara bağlı teşkilatların temsilcilerini, araştırmacıları, çevre sektörü firmaları ile çevre tesislerinin uygulama operatörlerini bir araya getirecek.

yapi.com.tr

Toplantılar

İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atık Su Kongresi 2013
BAŞLANGIÇ TARİHİ: 22 Mayıs 2013
BİTİŞ TARİHİ: 24 Mayıs 2013
YER: Haliç Kongre Merkezi
ŞEHİR: İstanbul
DÜZENLEYEN:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ), İSTAÇ, Birleşik Şehirler ve Yerel Yönetimler (UCLG-MEWA)

ANA SPONSORLAR:

WILO Türkiye

WEB ADRESİ:

http://istanbul3wcongress.org

+ Ajandama Ekle

Katılımcılarının önemli bir kısmının Türkiye, Balkanlar, Ortadoğu, Orta Asya, Afrika ve Avrupa olmak üzere yakın bölgelerden olmasının hedeflendiği İstanbul Uluslararası Katı Atık, Su ve Atık Su Kongresi 2013 (ISTANBUL3WCONGRESS 2013), akademisyenleri, yerel yönetim temsilcilerini, belediye başkanlarını, bölge ülkelerinin çevre ve su konularındaki bakanlıkları ile bunlara bağlı teşkilatların temsilcilerini, araştırmacıları, çevre sektörü firmaları ile çevre tesislerinin uygulama operatörlerini bir araya getirecek.

Buluşmayla, yakın coğrafyanın karakteristiği ve bölgede karşılaşılan temel sorunlar dikkate alınarak orta ve uzun vadede ihtiyaç duyulan sürdürülebilir çözümlerin üretilmesi hedefleniyor. Katılımcılar, teorik ve pratik bilginin dengeli sunulacağı bu bilimsel programa katılarak güncel bilimsel yaklaşımlar hakkında bilgi sahibi olacağı gibi; benzer sorunlara çözüm arayan kurum ve kuruluşların temsilcileri ile bir araya gelecek, tecrübelerden karşılıklı istifade edecek ve yeni perspektifler kazanacak.

Istanbul3Wcongress kapsamında, teorik-akademik olduğu kadar pratik ve uygulamaya direk katkı sağlayacak çalışmalara da yer verilirken; 'katı atık' ve 'su - atık su' olmak üzere iki ana konuda uygulama eğitimleri gerçekleştirilecek. Bu eğitimlere hem yurt içinden hem yurt dışından önemli sayıda uygulamacı ve operatörün katılımı bekleniyor.

Kongre ile eş zamanlı olarak yine Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar sergisini de içeren Istanbul3Wcongress etkinliği, en son çözümleri gerçekleştirmeye çalışan özel sektör kuruluşlarını bu çözümlere ihtiyaç duyan merkez ve yerel yönetimlerin temsilcileri ile buluşturacak. Bu bağlamda etkinlik, akademik-teorik yaklaşımları ve uzun yıllar içinde elde edilmiş bilimsel kazanımları ortaya koymakla kalmayacak; aynı zamanda en güzel araç, donanım, proje ve uygulamalarla ilgili bilgileri de katılımcılara sunacak.

Etkinliğin son günü olan 24 Mayıs Cuma günü de katı atık, su ve atık su konularında İstanbul’daki mevcut tesislere teknik inceleme gezisi düzenlenecek.

Resmi dilleri Türkçe ve İngilizce olan etkinlikte, her iki dilde simültane çeviri yapılacak.

http://www.yapi.com.tr/etkinlikler/istanbul-uluslararasi-kati-atik-su-ve-atik-su-kongresi-2013_108895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!