Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2018’de Dünya Lideri Olmayı Hedefliyorlar!

Elektrik anahtar-priz sektörünün inovatif markası VİKO, Japon teknoloji devi Panasonic ile işbirliğine giderek daha büyük hedefler için yepyeni bir vizyon geliştirdi. 2018 yılında 100. yılını kutlayacak olan Panasonic’in hedefi, elektrik anahtarı ve priz sektöründe VİKO ile birlikte dünya liderliğini ele geçirmek...

yapi.com.tr
 2018’de Dünya Lideri Olmayı Hedefliyorlar!

VİKO’nun 2013 yılı cirosu 328 milyon TL…

VİKO ve Panasonic'in düzenlediği ortak basın toplantısında, VİKO'nun tarihçesinden bahsederek konuşmasına başlayan VİKO CEO’su Nusret Kayhan Apaydın, “VİKO olarak; İstanbul Sanayi Odası’nın ilk 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 331’inci sıradayız. İhracatta 206’ncı, karlılıkta ise 120’nci sırada yer alıyoruz. 2013 ciromuz 328 milyon TL, 2014 hedef ciromuz ise 385 milyon TL ve yaklaşık %18 büyüme öngörüyoruz. Pek çok ürün gamında, anahtar priz sektörü başta olmak üzere pazar lideriyiz. Bugün ürünlerimizi Ukrayna ve Rusya başta olmak üzere Asya, Afrika, Ortadoğu ve Avrupa’da 70’ten fazla ülkeye ihraç ediyoruz. Bu şekilde büyük potansiyele sahip bir kuruluş olarak sadece bugünün değil geleceğin stratejilerine de odaklanıyoruz. Hissedarlarımız, 34 yıldır VİKO’yu büyük bir özveri ve başarı ile bugünlere getirdiler. VİKO çok önemli bir ulusal ve bölgesel marka oldu. Geldiğimiz noktada bir dünya devi ile kol kola girerek dünya markası olma hedefi bu ortaklığın arkasında yatan asıl motivasyondur. Küreselleşen dünyada artık sınırlar kalktı ve ayrıca bu ortaklık ile ülkemize önemli bir yabancı sermaye girişi sağlandı. Panasonic ile ortaklığımızın VİKO ürünlerini dünya pazarlarına sunmada büyük avantaj yaratacağına inanıyoruz” dedi.

“Hedefimiz, 2018 yılında dünyada 1 numara olmak”

VİKO Yönetim Kurulu Başkanı Toshihide Arii ise VİKO ve Panasonic markalarının ortaklık anlaşması ile bir araya gelme sürecini anlattı. Toshihide Arii, ortaklık sürecini ise şu sözlerle ifade etti: “Panasonic olarak elektrik anahtarı ve priz sektöründe dünya ikincisi konumundayız. Asya ülkelerinde ise pazar liderliğimiz sürüyor. Tayvan, Vietnam, Filipinler, Endonezya, Japonya, Kore ve Tayland gibi ülkelerde pazar lideriyiz. Ancak hedefimiz Asya’nın doğusunda, Avrupa ve Afrika’da da zirveyi ele geçirmek. Bu nedenle partner arayışına girdik. Hedefimiz, 2018 yılında elektrik anahtarı ve priz sektöründe dünyada 1 numara olmak. 2018 yılı bizim için çok önemli bir yıl; çünkü 2018’de Panasonic olarak 100. yılımızı kutlayacağız. 100. yılımızda, kuruluşumuzda başrol oynayan ürün gruplarında pazar lideri olmak istiyoruz. VİKO ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile Afrika, Ortadoğu ve Asya’nın doğusundaki pazar payımızı artırmak istiyoruz. Japonya, Asya’nın en doğu ucunda, Türkiye ise en batısında… Asya’nın her iki ucundaki ülkelerin önde gelen kuruluşları olarak pazarı ele geçirmeyi hedefliyoruz”.  

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/-2018de-dunya-lideri-olmayi-hedefliyorlar_120845.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!