Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çanakkaleli Romanlar Tapularına Kavuştu

Çanakkale'de, Roman vatandaşlarının yaşadığı Atatürk Mahallesi'nde yapılan konutların tapu dağıtım törenine, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ile AKp Çanakkale milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir katıldı. 30 ailenin ev sahibi olduğu törende, renkli anlar yaşandı.

yapi.com.tr / AA
 Çanakkaleli Romanlar Tapularına Kavuştu

Çanakkale Vali Vekili Hüseyin Kulözü, tapu dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, hükümetin hedeflediği sosyal devlet anlayışı içinde ''hiç kimseyi aç ve açıkta bırakmama'' çerçevesinde Valilik olarak sosyal sorumluluk projelerini uygulamaya devam ettiklerini söyledi.

Bu projelerin en güzel örneklerinden biri olan Atatürk Mahallesi'nde 30 ailenin sıcak bir yuvaya ve yaşanabilir, insanca bir ortama kavuştuğunu belirten Kulözü, şöyle konuştu: "Çanakkale Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından baraka ve çadır gibi, elektriği ve suyu olmayan, kötü ortamlarda yaşayan vatandaşlarımız tespit edilerek, Haziran 2011'de konut çalışmalarına başlanmıştır. Öncelikle konutlar için Çanakkale Belediyesi'nce gecekondu önleme bölgesinde 15 adet arsanın tahsisi yapıldı. Daha sonra bu çalışmalar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nca projelendirildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nden ödenek tahsisi için gerekli yazı gönderildi. Projenin onaylanmasıyla ocak 2012'de, 30 vatandaşımız için konutların inşası başladı. Toplam 635 bin 595 lira maliyetli, 1+1 nitelikte, 48 metrekarelik konutların inşaatı bitmiş ve vatandaşlarımız evlerine taşınmışlardır. Bunun dışında elektrik ve su abonelikleri ile tapu masrafları için her bir vatandaşımıza bin 500 lira yardım yapılmıştır. Böylece bu projeyle her bir vatandaşımıza 22 bin 700 liralık konut yardımı yapılmış olup, 30 vatandaşımızın barınma sorunu çözülmüştür".

Konuşmaların ardından, törende renkli anlar yaşandı. Sunucunun, mahalle halkını oynamaya davet etmesinin ardından, Belediye Başkanı Gökhan, milletvekilleri Daniş ve Kaşdemir, çalan oyun havasında mahallelilere oynayarak eşlik etti. Daha sonra konut sahiplerine tapuları dağıtıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/-canakkaleli-romanlar-tapularina-kavustu_104134.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!