Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2 Milyar Dolar ile 25 Yeni AVM Yolda!

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zafer Baysal, 2013 yılında 2 milyar dolar yatırımla 25 yeni alışveriş merkezinin açılmasının planlandığını söyledi.

yapi.com.tr/AA
2 Milyar Dolar ile 25 Yeni AVM Yolda!

Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Derneği (AMPD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zafer Baysal, 2013'te 2 milyar dolar yatırımla 20-25 yeni alışveriş merkezi (AVM) açılmasının planlandığını; söz konusu yatırımın yaklaşık üçte birinin ise Hollanda, Almanya ve İngiltere merkezli yatırımcılar tarafından gerçekleştirileceğini söyledi.

Noppen'in düzenliği Türkiye Perakende Gelişimi Konferansı'nda konuşan Baysal, "2013'te 20-25 yeni alışveriş merkezi açılacak. 2013'te gerçekleşecek 2milyar dolarlık yatırımın yüzde 30'u Hollanda, Almanya ve İngiltere merkezli yatırımcılar tarafından gerçekleştirilecek" dedi.

Baysal, 2013'te hayata geçirilecek yeni yatırımlarla birlikte AVM'lerdeki toplam alanın da 1.1 milyon metrekarelik artışla 9.4 milyon metrekareye ulaşacağını söyledi.

Toplantıda verilen bilgiye göre, AVM'lerin 2012 yılı toplam cirosu 50 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bu rakam 2011 yılında 39.2 milyar lira olmuştu.

Toplam 270 milyon dolar büyüklükte olduğu tahmin edilen Türkiye perakende sektörünün 125 milyar dolarlık kısmını gıda-dışı perakende oluşturuyor. Bu tutarın 75 milyar doları ise organize gıda-dışı perakende olarak adlandırılıyor. Organize gıda-dışı perakende sektörünün 2030 yılında 340 milyar liraya ulaşması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/2-milyar-dolar-ile-25-yeni-avm-yolda_104877.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!