Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

2B Ödemeleri 6 Ay Uzatıldı

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen torba teklif, 2B ödemelerinin 6 ay uzatılmasını, ormanlarda yol kenarı tesislere izin verilmesini öngörüyor.

yapi.com.tr
2B Ödemeleri 6 Ay Uzatıldı

Milliyet'ten Önder Yılmaz'ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün internet yasası üzerinde istediği değişiklikleri içeren ve 3. havalimanı yapımında ortaya çıkan yeraltı suları krizini Jeotermal Kurul yöntemiyle çözen torba teklif, önceki gece TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi.  Ormanlarda yol kenarı tesislere izin verilmesi gibi önemli değişikliklerin de yapıldığı teklifte öne çıkan bazı düzenlemeler şunlar:

* Devlet ormanlarında devlet üniversiteleri için eğitim ve araştırma maksatlı tesislerle yurt yapılmasına bedelli izin verilmesinde, ağaçlandırma ve arazi izin bedeli dışında bedel alınmayacak.

* Devlet ormanlarında, erişim kontrolü uygulanan karayollarındaki ulaştırma yapıları ve müştemilatı olan hizmet tesisleri ile bakım işletme tesislerine, karayolu sınır çizgisi içinde kalmak kaydıyla izin verilecek. Devlet idareleriyle kamu kurum ve kuruluşlarınca yapılan, işletilen, işlettirilen veya yap-işlet-devret modeli esas alınarak yaptırılan ve işlettirilen bu tesislerden bedel alınmayacak. Böylece yol kenarlarında seyahat edenlerin ihtiyaçlarını giderebileceği tesisler orman sayılan alanlara yapılabilecek.

* Demiryolu, otoyol, devlet ve il yollarıyla su isale hatlarının yapımında zorunlu olarak ortaya çıkan kazı fazlası malzemenin depolanacağı alanlara, Orman Genel Müdürlüğü’nce belirlenen yerlerden, ağaçlandırma bedeli alınarak izin verilecek. Böylece ormanlar kazı malzeme atıkları deposu haline dönüşebilecek.

TEFE ve ÜFE tarih olacak

* Toptan Eşya Fiyat Endeksi (TEFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) tarih olacak. Bundan böyle TÜİK’ce hesaplanan Yurt İçi Üretici Fiyat endeksi (Yİ-ÜFE), tarım sektörü için de Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi geçerli olacak.

2B ödemeleri uzatıldı

2B arazilerini satın almak için verilen ve 26 Nisan 2014’te dolacak başvuru ve ödeme süreleri 6’şar ay uzatılacak. 2/B arazilerini doğrudan satın almak için öngörülen 2 yıllık başvuru süresi de 1 yıl daha uzatılacak.

ETİKETLER: 2B TBMM
http://www.yapi.com.tr/haberler/2b-odemeleri-6-ay-uzatildi_117327.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!