Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

3. Türk İnşaat Forumu Moskova'da Gerçekleştirildi

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamındaki İş Geliştirme Platformu, 'Konuk Ülke Almanya Projesi', 'Türk İnşaat Forumları' ve '3. Avrasya Yapı Forumu' olmak üzere üç ana başlıkta sürdürdüğü etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.

yapi.com.tr
3. Türk İnşaat Forumu Moskova'da Gerçekleştirildi

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamındaki İş Geliştirme Platformu'nun, mevcut pazarlarda Türk yapı malzemeleri sektörünün hakim konumunun güçlendirilmesi ve ihracat pazarlarında yeni fırsatlar yaratılması amacıyla düzenlediği 'Türk İnşaat Forumları'nın üçüncüsü Moskova'da gerçekleştirildi.Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul kapsamındaki İş Geliştirme Platformu, 'Konuk Ülke Almanya Projesi', 'Türk İnşaat Forumları' ve '3. Avrasya Yapı Forumu' olmak üzere üç ana başlıkta sürdürdüğü etkinliklerle bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Fuarın, 'Konuk Ülke Almanya Projesi' etkinlikleriyle başlayan çalışmalara paralel olarak sürdürülen ve ilki 2 Mart 2012’de Krasnodar/ Rusya’da gerçekleştirilen 'Türk İnşaat Forumları'nın üçüncüsü, bu kez Rusya'nın Moskova şehrinde gerçekleştirildi.

Moskova Mosbuild Fuarı'nda düzenlenen '3. Türk İnşaat Forumu'nda, iki ülkenin yapı sektörüne dair mevcut durumunu aktaran sunumlar yapıldı. Yapı-Endüstri Merkezi ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Dr. Barış Onay ve Yapı-Endüstri Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol'un açılış konuşmaları ile başlayan forumun ilk oturumunda Barış Onay, Türk Yapı Sektörü Raporu'nda derlenen makro-ekonomik veriler ile yapı sektörü verileri üzerinden Türkiye’ye dair bilgiler aktardı. Gerçekleştirdiği sunum kapsamında Onay, Rus ve Türkiye'deki yapı sektörünün ülke ekonomilerine sundukları katkıya dikkat çekerek, Rusya’nın Türk yapı sektörü için arz ettiği öneme vurgu yaptı.

 

Forumda söz alan bir diğer isim, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) adına, İstanbul Demir ve Demirdışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Özer oldu. Türkiye ekonomisi ve lider sektörleriyle ilgili genel bilgi veren Özer, sunumunda Rusya'nın yapı sektörü için önemine değindi.Özer'in ardından söz alan OPORA Rusya, Müteahhitlik Şirketleri Bölgelerarası Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Evgeny Shlemenkov sunumunda, Rusya müteahhitlik hizmetlerine odaklanırken, Moskova Hükümeti İmar ve Planlama Başkan Yardımcısı Valeriy Alekseyevich Davydov ise Moskova'nın Kentsel Dönüşüm Projeleri'ne dair detaylar paylaştı.

İlk oturumun son konuşması dinleyicilerle deneyimlerini paylaşan Capital Group Özel Projeler Direktörü Elmar Alakbarov oldu.T.C. Moskova Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin’in açılış konuşmasını gerçekleştirdiği 2. oturumda sırasıyla; Rusya İnşaatçılar Birliği Genel Müdür Yardımcısı Skachkova Luidmila ve T.C. Moskova Ticaret Baş Müşaviri Atilla Gökhan Kızılarslan söz aldılar ve Moskova’daki deneyimlerini paylaştılar. 
 
Rus şirketlerin büyük ilgi gösterdiği forum, Türk firmalarıyla yapılan ikili iş görüşmeleri ve Mosbuild Fuar ziyareti ile sona erdi.

İlk Adım Krasnodar, İkincisi Sofya'da Atılmıştı

Mevcut pazarlarda Türk yapı sektörünün hakim konumunun güçlendirilmesi ve ihracat pazarlarında yeni fırsatlar yaratılması amacını taşıyan Türk İnşaat Forumlarının ilki, 2 Mart 2012'de Krasnodar/Rusya'da gerçekleştirilmişti. Forum kapsamında YugBuild Fuarı, Türk yapı malzemesi üreticilerinden oluşan bir heyet ile ziyaret edilmiş ve Rusya’daki sektör temsilcileriyle bir araya gelinerek karşılıklı iş hedefleri görüşülmüştü. 16 Mart 2012 tarihinde Sofya/Bulgaristan'da gerçekleştirilen ikinci forumda ise, Bulgaristan'daki sektör temsilcileriyle bir araya gelinerek, karşılıklı iş görüşmelerinde bulunulmuş ve Bulgarian Building Week Fuarı ziyaret edilmişti. 'Türk İnşaat Forumları'nın üçüncğ ayağı, 10-11 Nisan 2012 tarihlerinde Mosbuild Fuarı'nda düzenlenen 3. Türk İnşaat Forumu oldu.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/3-turk-insaat-forumu-moskovada-gerceklestirildi_91564.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!