Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

35. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'a Doğru İhracata Yönelik Adımlar

2 - 6 Mayıs 2012 tarihleri arasında düzenlenecek olan bölgenin en büyük ve kapsamlı yapı malzemeleri ve teknolojileri fuarı Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'un 2012 yılı "Konuk Ülke Almanya" projesinin Almanya lansmanı, 10 - 14 Ocak 2011 tarihleri arasında Essen'de düzenlenen DEUBAU Yapı Malzemeleri Fuarı'nda gerçekleştirildi.

yapi.com.tr
35. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'a Doğru İhracata Yönelik Adımlar

ölgesinin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliği taşıyan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul, geçtiğimiz sene Rusya Federasyonu’nun katılımıyla gerçekleştirdiği “Konuk Ülke Projesi”ni 2012’de Almanya Federal Cumhuriyeti ile sürdürüyor.

Uzun yıllardır AB ülkeleri arasında Türkiye’ye en çok direkt yatırımı yapan ülke olarak öne çıkan Almanya’dan yapı sektörü profesyonelleri ile Türkiye yapı sektörü temsilcilerini buluşturacak olan projenin ilk iletişim çalışması 10 – 14 Ocak 2011 tarihleri arasında Essen Almanya’daki DEUBAU Yapı Malzemeleri Fuarı’nda gerçekleştirildi. BAU ve Yapı Fuarı- Turkeybuild ortak standının bulunduğu fuarda, işbirliklerine ilişkin görüş alışverişleri yapıldı ve iki ülke yatırımcıları arasında ortak platformlar kurulması yolunda temel atıldı.


Türkiye – Almanya Yapı Sektörleri Arasında Yeni İşbirlikleri ve Etkin Stratejiler Oluşturulacak

“Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı” olma özelliği taşıyan Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’un “İş Geliştirme Platformu” kapsamında bu yıl da katılımcı firmalara, sektöre ve Türkiye ekonomisine fayda yaratacak etkinlikler gerçekleştirilecek. Ve etkinlikler, sektörün bölgedeki gücünü artırma hedefiyle bu yıl da “Konuk Ülke Projesi” çerçevesinde düzenlenmeye devam edecek.

Proje çerçevesinde geçen yıl ilk kez Rusya Federasyonu’nun ağırlandığı fuarın bu yılki konuk ülkesi ise Almanya Federal Cumhuriyeti olacak. Özellikle yapı malzemeleri ticareti çerçevesinde iki ülke arasındaki ilişkilerin öneminin giderek artması, 2012 yılında da artacağına dair öngörülerin olması nedeniyle Almanya Federasyonu’nun ağırlanacağı fuarda ilişkilerin daha da gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Türkiye yapı sektörünün uluslararası alanda etkinliğini artırmasına yönelik ülke odaklı yeni işbirlikleri ve etkin stratejilerin oluşturulmasına yardımcı olacak projede;

- Bölgelerinde iki önemli üretici ülke olan ve küresel ekonomide gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere örnek teşkil eden Almanya ve Türkiye’nin yapı sektörü temsilcilerinin 3. ülke açılımlarıyla dış pazarlarda etkinliğinin artırılması,

- Cari fazla yaratmada ülkenin lokomotifi niteliğinde olan yapı malzemesi sektörünün sürdürülebilir ihracat politikaları yaratmada kalitenin marka boyutuyla uluslararası ölçekte daha güçlü ilişkilendirilmesi,

amaçlanıyor.

Ocak 2012 itibariyle başlayan “Konuk Ülke Almanya” projesi etkinlikleri, yurtiçi ve yurtdışında gerçekleşecek 4 aylık bir periyodu kapsayacak. Yapı-Endüstri Merkezi (YEM), Messe München (MMI) ve Alman-Türk Ticaret ve Sanayi Odası (AHK) İstanbul işbirliğinde gerçekleştirilen proje, 2 - 6 Mayıs tarihleri arasındaki 35. Yapı Fuarı- Turkeybuild İstanbul ile son bulacak.

Projede, AB ülkeleri arasında uzun yıllardır Türkiye’ye en çok direkt yatırımı yapan Almanya’dan yapı sektörü profesyonellerinin Türkiye yapı sektörü temsilcileriyle, Federal Almanya Pavyonu ve Konuk Ülke Almanya & 3. Avrasya Yapı Forumu kapsamında buluşmasına olanak sağlanacak.


Projenin bundan sonraki aşamaları aşağıdaki takvim dahilinde gerçekleşecek:

16 Şubat 2012 “Türk Yapı Sektörü Raporu 2011 Lansmanı ve Konuk Ülke Almanya Projesi Tanıtım Toplantısı (Yapı-Endüstri Merkezi, Fulya)

3 Mayıs 2012
“Konuk Ülke Almanya Kokteyli (35. YAPI FUARI - TURKEYBUILD İstanbul)

4 Mayıs 2012 “Konuk Ülke Almanya & 3. Avrasya Yapı Forumu (35. YAPI FUARI - TURKEYBUILD İstanbul)


2011 “Konuk Ülke Rusya” Projesi Sektöre Yeni Fırsatlar Sunmaya Devam Ediyor

İhracata yönelik diğer projeler arasında Rusya ve Bulgaristan’da düzenlenecek Türk İnşaat Forumları ile kısa vadede üreticilere ihracat fırsatları yaratılıyor.

Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul’un 2011 yılında Konuk Ülke olarak ağırladığı Rusya Federasyonu ile gelişen işbirlikleri, 2012 Türk İnşaat Forumlarıyla kısa vadede ihracat fırsatlarını Türkiye Yapı Sektörü’ne sunuyor.

29 Şubat’ta Krasnodar / Rusya Federasyonu’nda gerçekleştirilecek ilk “Türk İnşaat Forumu”, Yugbuild ziyareti (Yapı Malzemeleri Fuarı), ikili iş görüşmeleri ve Krasnodar Sanayi ve Ticaret Odası’nın Kuban Bölgesindeki yatırımlar hakkında vereceği bilgilendirme toplantısından oluşacak.

Ardından 16 Mart’ta Sofya / Bulgaristan’da gerçekleştirilecek olan ikinci Türk İnşaat Forumu’nda ise Building Week ziyareti ( Yapı Malzemeleri Fuarı ), Sofya Sanayi ve Ticaret Odası’nın Bulgaristan’daki projeler hakkında bilgilendirmesi ve Bulgar Yapı Malzemesi kullanıcılarının Türk İnşaat Heyeti ile görüşmeleri ile program tamamlanacak.

Rusya ve BDT ülkelerinde gerçekleştirilen en büyük Yapı Malzemesi Fuarı olan Mosbuild sırasında ise, son Türk İnşaat Forumu gerçekleştirilecek. Forum sırasında “Türk Yapı Sektörü 2011” sunumu yapılacak ve Moskova hükümeti temsilcileri tarafından 5 yıl içinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi verilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/35-yapi-fuari---turkeybuild-istanbula-dogru-ihracata-yonelik-adimlar_90546.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!