Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

31 Yeni AVM Daha Geliyor!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkan Yardımcısı Avi Alkaş'ın, bugün itibariyle İstanbul'da 103 alışveriş merkezi (AVM) bulunduğunu belirterek, "2018 sonuna kadar 31 yeni AVM daha açılacak ve toplam sayı 134 olacak" dediği belirtildi.

yapi.com.tr/AA
31 Yeni AVM Daha Geliyor!

Alkaş 2015-2016 arasında 3. havalimanının da açılmasıyla İstanbul'a yeni AVM geleceğini belirtirken, Türkiye genelinde 2015 sonuna kadar en az 7-8 AVM daha açılacağını söyledi.

Alkaş 2018 sonuna kadar 31 yeni AVM'nin daha açılacağını belirtirek Türkiye'de toplam alanı 10 milyon metrekareye ulaşan 344 alışveriş merkezi bulunduğunu söyledi.

Bürokrasinin hantallığı yok edildiği takdirde Türkiye bir yatırım cennetine dönüşebilir diyen Alkaş, "Son 10 yılda doğrudan yabancı yatırımcı Türkiye'ye 100 hatta 160 milyar dolar getirdi. Direkt bina yatırımı yapan olduğu gibi ortaklıklar da oldu. Avrupa ve Amerika'dan ziyade körfez ülkeleri Türkiye'ye daha çok rağbet ediyor. Özellikle Katar, Kuveyt ve Suudi Arabistan'dan büyük ilgi var. Yabancı yatırımcı başta İstanbul olmak üzere Anadolu'ya da yöneliyor." dedi.  

ETİKETLER: AVM Avi Alkaş
http://www.yapi.com.tr/haberler/31-yeni-avm-daha-geliyor_132184.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!