Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Otel için Ağaçlara Kıyıp, Kumları Yağmaladılar!

Antalya'nın Demre ilçesindeki Sülüklü kumsalında inşa edilen otele yol açmak için yüzlerce fıstık çamının kesilmesi tepkilere neden olurken şimdi de Demre Belediyesi'nce yapılan yoldan çıkan kumların ilçenin çeşitli yerlerine taşındığı iddia edildi.

yapi.com.tr
Otel için Ağaçlara Kıyıp, Kumları Yağmaladılar!

Ulusal Kanal'dan Yusuf Yavuz'un haberine göre, Demre Sülüklü kumsalında bir süre önce inşaatına başlanan otele yol açmak için yüzlerce fıstık çamı katledildi. Ulaşım sorunu olmayan bölgedeki otel için Demre Belediyesi tarafından kumul alanda açılan yolun inşaatı sırasında, rüzgar erozyonunu önlemek amacıyla 1950'li yıllarda devlet eliyle dikilen yüzlerce fıstık çamı sökülerek yok edilmişti. Yaklaşık bir haftadır süren çalışmalar sırasında yoldan hafriyat olarak çıkan yüzlerce ton kumun da belediyeye ait araçlarla ilçenin çeşitli yerlerine taşındığı öne sürülmüştü.

Yetkililer olaya müdahale etti

İddialar üzerine Demre Hali Ardiyeler mevkii ve sanayi karşısındaki futbol sahası yanında görüntülenen kumlarla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtlayan yetkililer, otel için yol yapılan ormanlık alanda kum dökülecek arazi bulunamadığı için kumların sözü edilen alanlara döküldüğünü dile getirdiler. Yetkililerin iddiasına göre kamyonlar ormanda kum dökecekleri alana giremediği için bu uygulamaya gidilmiş.Yol çalışmasından oldukça fazla hafriyat çıktığını belirten yetkililer, iki gün önce olaya müdahale ederek sorunu çözdüklerini de öne sürerek, kumların bundan böyle orman içerisinde değerlendirileceğini kaydediyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/otel-icin-agaclara-kiyip-kumlari-yagmaladilar_118354.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!