Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Akfen GYO'dan 116 Milyon Avroluk Kredi Sözleşmesi

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), mevcut kredilerinin refinansmanı ve yatırımları, devam eden projeleri için Credit Europe Bank N.V ile toplam 116 milyon avroluk, iki yılı anapara geri ödemesiz ve 10 yıl vadeli kredi sözleşmesi imzaladı.

yapi.com.tr / AA
Akfen GYO'dan 116 Milyon Avroluk Kredi Sözleşmesi

Akfen GYO açıklamasına göre, Türkiye’nin şehir otelciliği konseptine odaklı ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olan ortaklık, mevcut tüm kredilerinin refinansmanı ve yatırımları devam eden projelerinde kullanılmak üzere Credit Europe Bank N.V ile bir kredi sözleşmesi imzaladı. Şirket, söz konusu kredi sözleşmesi kapsamında toplam 116 milyon avro tutarında, iki yılı anapara geri ödemesiz ve 10 yıl vadeli kredi kullanacak.

Akfen GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yatığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Şirketimiz ile Credit Europe Bank N.V arasında, şirketimize ait mevcut tüm kredilerin refinansmanında ve şirketimiz portföyünde bulunan yatırımı devam eden projelerin yatırım harcamalarında kullanılmak üzere 116 milyon avro tutarında  2 yılı anapara geri ödemesiz 10 yıl vadeli kredi sözleşmesi dün imzalanmıştır. Kredi kullanım koşullarının tamamlanmasıyla kredi kullanımı gerçekleştirilecektir. Bankayla bağlı ortaklıklarımızın da mevcut tüm kredilerinin refinansmanı ve portföylerinde bulunan yatırımı devam eden projelerinin yatırım harcamalarında kullanılmak üzere aynı şartlarda kredi temini için sözleşme görüşmeleri devam etmektedir."

http://www.yapi.com.tr/haberler/akfen-gyodan-116-milyon-avroluk-kredi-sozlesmesi_128809.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!