Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Akfen GYO 2014'te Konsolide Kira Gelirini %24 Artırdı

Akfen GYO’nun 2014 yılı finansal sonuçları açıklandı. Buna göre şirketin 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle konsolide kira gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 24 artarak 51 milyon TL oldu. Akfen GYO'nun 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle Net Aktif Değeri ise 920,2 milyon TL olarak açıklandı.

yapi.com.tr
Akfen GYO 2014'te Konsolide Kira Gelirini %24 Artırdı Novotel Zeytinburnu

Türkiye’nin sadece şehir otelciliği konseptine odaklı ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (GYO) 2014 yılı 12 aylık finansal sonuçları açıklandı. Firmanın Ocak-Aralık 2014 tarihleri arasındaki konsolide kira gelirleri, bir önceki yıla kıyasla yüzde 24 artarak 51 milyon TL olarak gerçekleşti. Şirketin konsolide FAVÖK’ü bir önceki yıla göre yüzde 36 artarak 39,5 milyon TL olurken; FAVÖK marjı bir önceki yıla göre yüzde 7 oranında artarak yüzde 77 seviyesine ulaştı. Euro-Ruble kurunun yükselmesinden dolayı oluşan kur farkının etkisi ile şirket net dönem zararını 2,4 milyon TL olarak açıkladı. Akfen GYO'nun 31 Aralık 2014 tarihi itibariyle Net Aktif Değeri ise 920,2 milyon TL oldu.

Otellerdeki doluluk oranı yüzde 64 oldu

Şirketin 2014 yılın performansına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akfen GYO Genel Müdürü Vedat Tural, Türkiye’de ekonomik şehir otelciliğine yatırım yapan ilk ve tek gayrimenkul yatırım ortaklığı olarak, özgün iş modelleri sayesinde başarılı bir yılı daha geride bıraktıklarını belirtti. 2014 yılında yurt içi ve yurt dışındaki otellerde ortalama yüzde 64 doluluk oranı yakaladıklarını ifade eden Tural, “Türkiye’de faaliyet gösteren otellerimizin ortalama doluluk oranı yüzde 67 olurken, Rusya’da faaliyet gösteren otellerimizin ortalama doluluk oranları yüzde 53 olarak gerçekleşti. Şirket’in işletmede olan otellere ait kira gelirleri de bir önceki yıla göre yüzde 24 artışla 51 milyon TL’ye ulaştı” dedi.

VedatVedat Tural"Karaköy, Tuzla ve Moskova’da yeni yatırımlarımız devam ediyor"

Vedat Tural, “Eylül 2014 tarihinde Ankara’da Esenboğa Havalimanı’na iki kilometre mesafede geliştirdiğimiz 147 odalı Ibis Otel Ankara Airport’u hizmete açtık. Novotel Karaköy, Ibis Otel Tuzla ve Ibis Otel Moskova projelerimizin yatırımlarına devam ettik. Karaköy Novotel ile Ibis Otel Moskova projelerimizi bu yıl içinde faaliyete geçirmeye hazırlanıyoruz. Ibis Otel Tuzla ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu üç otel yatırımımızı tamamladığımızda şirketimiz ve bağlı ortaklıklarımız vasıtasıyla 4’ü Rusya’da olmak üzere toplam 3 bin 628 oda kapasiteli 20 adet otelimizi işletmeye açmış olacağız. Şirket hedeflerimiz çerçevesinde ağırlıklı olarak İstanbul gibi yüksek performans vaat eden metropollere yönelmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

116 milyon avroluk kredi sözleşmesine imza attı

Akfen GYO olarak mevcut kredilerinin refinansmanı ve yatırımları devam eden projeleri için Credit Europe Bank N.V ile 2015 yılı başında toplam 116 milyon avroluk, iki yılı anapara geri ödemesiz ve 10 yıl vadeli bir kredi sözleşmesi imzaladıklarını hatırlatan Tural, “Banka ile bağlı ortaklıklarımızın da mevcut tüm kredilerinin refinansmanı ve portföylerinde bulunan yatırımı devam eden projelerinin yatırım harcamalarında kullanılmak üzere aynı şartlarda kredi temini için sözleşme görüşmeleri devam ediyor” dedi. 


Euromoney’de 'Türkiye’nin En İyi Otel Geliştiricisi' seçildi

Akfen GYO olarak yıl boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalar ile uluslararası ödüllere layık görüldüklerini söyleyen Tural, “Şirketimiz gayrimenkul sektörü tarafından her yıl ilgiyle takip edilen ve sektörde faaliyet gösteren en iyi gayrimenkul ürün/hizmet geliştiricilerinin ödüllendirildiği 2014 Euromoney Gayrimenkul Ödülleri’nde bir kez daha ‘Türkiye’nin En İyi Otel Geliştiricisi’ ödülünü aldı” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/akfen-gyo-2014te-konsolide-kira-gelirini-24-artirdi_129044.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!