Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

AKM Projesine İki Kıtadan İki Ödül

Bu hafta başında World Architecture Festival - WAFX 2018’de “Kültürel Kimlik” dalında ödül alan AKM projesi, Tabanlıoğlu Mimarlık’ın 15. kez katıldığı Cityscape Global Ödülleri'nde de büyük ödüle layık görüldü.

yapi.com.tr
AKM Projesine İki Kıtadan İki Ödül

Türkiye’nin uluslararası mimarlık ofisi Tabanlıoğlu, mimarlık ve gayrimenkul dünyasının en önemli küresel platformlarından biri olan Cityscape Global 2018’de varlık gösterirken ödül geleneğini de sürdürdü.

Tabanlıoğlu Mimarlık, iki projesi ile finale kaldığı Cityscape Global Awards’da Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ile “Toplum, Kültür ve Turizm - Proje dalı”nda büyük ödülü aldı. Bu, WAFX (Dünya Mimarlık Festivali) ile birlikte AKM’nin bir hafta içindeki ikinci büyük uluslararası başarısı oldu.

AKM projesine jüri büyük ödülü

Gayrimenkulde yatırımcılar ve mimarları buluşturan en önemli uluslararası organizasyonlardan Cityscape Global 2018’de yerini alan Tabanlıoğlu Mimarlık, bu küresel platforma 15’inci kez aralıksız katılımını gerçekleştirdi.

Tabanlıoğlu Mimarlık, Cityscape Global’deki S3A30 numaralı standında, projelerini ve mimari yaklaşımını, gayrimenkul ve mimarlığın küresel temsilcileri ile buluştururken, Cityscape Global Awards 2018’de Atatürk Kültür Merkezi ile “Toplum, Kültür ve Turizm - Proje dalı” ve Al Fattan Crystal Towers projesi ile de “Eğlence ve Ağırlama Ödülü - Yapı dalı” kategorilerinde finalde yarıştı. Yarışma büyük jürisi, Atatürk Kültür Merkezi projesini büyük ödüle layık gördü.

Cityscape Global Awards 2018 ödülleri, 2 Ekim Salı akşamı InterContinental Dubai Festival City’de düzenlenen, gayrimenkul ve mimarlık dünyasının önemli isimlerinin katıldığı törenle sahiplerini buldu.


ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ (AKM)

Atatürk Kültür Merkezi, ilk inşa edildiği 1960'lı yıllarda ve 1970 yılındaki yangından sonra yeniden kazanıldığında kentin odak noktası olmuştur. Tabanlıoğlu'nun tasarımı şehrin sanat ve kültür ortamının kalbinde tekrar yerini alacaktır. Yeni merkez sadece dünyadaki en büyük opera evlerinden birine sahip olmakla kalmayıp, aynı zamanda galeriler, kütüphane, kafe ve restoran gibi ikincil işlevleriyle de ziyaretçilerine açık olacak. Yeni merkez, tasarımıyla, geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek arasında bir bağ kurararak, İstanbul'un kentsel dokusu ve kültürü ile kentlileri birleştiecek.

AL FATTAN CYRSTAL TOWERS