Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Altensis Portföyündeki Sertifikalandırılmış Yeşil Bina Sayısını Yıl Sonuna Kadar 15'in Üzerine Çıkaracak

Türkiye’nin ilk LEED sertifikalı projesi, Türkiye’nin ilk BREEAM POST CONSTRUCTION sertifikalı projesi ve yine Türkiye’nin ilk LEED platin alan projesinin yeşil bina danışmanlık ve mühendislik hizmetlerini veren Altensis, yıl sonuna kadar sertifikalandırılmış yeşil bina proje sayısını 15'in üzerine çıkarmayı hedefliyor.

yapi.com.tr
1 Altensis Portföyündeki Sertifikalandırılmış Yeşil Bina Sayısını Yıl  Sonuna Kadar 15'in Üzerine Çıkaracak

Türkiye’nin ilk LEED sertifikalı projesi, Türkiye’nin ilk BREEAM POST CONSTRUCTION sertifikalı projesi  ve yine Türkiye’nin ilk  LEED platin alan projesinin yeşil bina danışmanlık ve mühendislik hizmetlerini veren Altensis, yıl sonuna kadar sertifikalandırılmış yeşil bina proje sayısını 15'in üzerine çıkarmayı hedefliyor. Portföyünde sertifika almış 5 adet LEED ve 1 adet BREEAM  projesi bulunan firma, halihazırda 30'a yakın projede birçok ulusal ve uluslararası firmaya sertifika danışmanlığı, mühendislik ve proje yönetimi hizmetleri veriyor.

www.yapi.com.tr'nin sorularını yanıtlayan Altensis kurucu ortaklarından Emre Ilıcalı, "Bünyemizde çalışan ve yurtdışında birçok projede görev almış LEED/ BREEAM  uzmanlarıyla ve enerji yöneticileriyle Türkiye’nin, özellikle yeşil binalar konusunda en tecrübeli ekibine sahibiz" dedi. Altensis’in ana faaliyet konularını çevre dostu bina değerlendirme sistemleri danışmanlığı ve denetlemesi, mühendislik hizmetleri, akustik mühendislik ve danışmanlık hizmetleri ve kurumsal sürdürülebilirlik danışmanlığı olarak açıklayan Ilıcalı, ayrıca tecrübelerini çeşitli dönemlerde açtıkları eğitimlerle, konuyla ilgilenen herkesle paylaştıklarını sözlerine ekledi. Düzenledikleri LEED eğitimleriyle katılımcılarının konu hakkındaki teknik bilgilerini arttırdıklarını söyleyen Ilıcalı, şöyle devam etti.

"Böylece gerçek hayattan projelere dair tecrübeleri, rahatlıkla kendi projelerine aktarabiliyorlar. Ayrıca yine Altensis bünyesinde verilen akustik eğitimlerinde Dr. Murat Tan, yurtiçi ve yurtdışında edindiği tecrübeleri ilgililere sunuyor. Yeşil binalar ve akustik konusunu birleştiren bu eğitimler, kapsam bakımından Türkiye’de bir ilk".

Altensis eğitimleri hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız

Altensis

Altensis, 2008 yılında Berkay Somalı ve Emre Ilıcalı tarafından kuruldu. 2009 yılında M. Serkan Emin'in de dahil olduğu firma, hizmetlerini sürdürülebilirlik yönetimi başlığı altında topluyor. Altensis, çalıştığı projelere sürdürülebilirlik kriterlerini en mükemmel şekilde entegre edebilmek adına bünyesindeki uzmanlarla tam kapsamlı çözümler sunuyor.

Altensis’ten  hizmet alan kuruluşlardan bazıları:

Unilever
Philips
BASF
THY
Özdilek
İnci Aku
Tahincioğlu Holding
Sabancı Üniversitesi
Özyeğin Üniversitesi
SAF GYO
TEKFEN
SOYAK
TOYOTA
Türkiye Futbol Federasyonu
Schneider Electric
ESER Holding
Yıldız Holding
Zorlu Holding

http://www.yapi.com.tr/haberler/altensis-portfoyundeki-sertifikalandirilmis-yesil-bina-sayisini-yil-sonuna-kadar-15in-uzerine-cikaracak_86725.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Günümüz inşaat otoritelerinin kabul etmiş olduğu bir sertifikanın ülkemizde artış göstermesi ve toplumdaki bilincin yaygınlaşması gerekiyor. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!