Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Anahtar Teslim Fabrikada Kritik Gün Cumartesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Anahtar teslim fabrika projesinin cumartesi günü yapılacak 'Yatırım Ortamını İyileştirme Toplantısı'nda son karara bağlanacağını açıkladı.

yapi.com.tr/AA
Anahtar Teslim Fabrikada Kritik Gün Cumartesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Anahtar teslim fabrika, hükümetimizin de seçim döneminde vadettiği bir projeydi, inşallah yakında hayata geçiyor. Bu cumartesi günü Yatırım Ortamını İyileştirme Toplantısı'nda bakan arkadaşlarla son tartışmayı yapıp nihai kararı vereceğiz" açıklamasında bulundu.

Işık, Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) ile Uludağ Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliğince (UHKİB) düzenlenen İhracatın Yıldızları Ödül Töreni'nde, Türkiye ekonomisinin istikrarlı şekilde büyümesinde sanayicilerin payının büyük olduğunu belirtti.

Sanayi sektörünün özellikle son çeyrekte ülke ekonomisinin büyümesine çok önemli katkı sağladığını anlatan Işık, "Sanayi üretimi, hem ocak hem de şubat aylarında yıllık bazda çok yüksek artışlar gösterdi ve yüzümüzü güldürdü. Biliyoruz ki sanayide çarklar dönüyorsa, Türkiye büyüyor demektir. Hem mevcut fabrikalarımız daha yüksek kapasiteyle üretim yapıyor, hem de yeni üretim tesisleri faaliyete geçiyor." diye konuştu.

İhracatı artırmak için iki yol olduğuna işaret eden Işık, "Birincisi pazar çeşitliliğini artırmak, ikincisi daha yüksek katma değerli ürünler üretmek. Biz pazar çeşitliliğini artırmak için gerçekten çok yoğun bir efor gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.

"Her zaman girişimcinin yanındayız"

Hükümet olarak her zaman girişimcinin, sanayicinin yanında olduklarını söyleyen Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anahtar teslim fabrika, hükümetimizin de seçim döneminde vadettiği bir projeydi, inşallah yakında hayata geçiyor. Bu cumartesi günü Yatırım Ortamını İyileştirme Toplantısı'nda bakan arkadaşlarla son tartışmayı yapıp nihai kararı vereceğiz. Organize sanayi bölgelerinde fabrikaları biz yapacağız, sizlere anahtarını teslim edeceğiz. Özellikle yüksek istihdam üreten sektörler inşallah bu imkandan faydalanacak. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun."

http://www.yapi.com.tr/haberler/anahtar-teslim-fabrikada-kritik-gun-cumartesi_144168.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!