Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bürotime'de Sürdürülebilirlik Fabrikada Başlıyor

Sürdürülebilirliğin üretim aşamasında başladığına dikkat çeken Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu, Konya'daki 98 bin metrekarelik tesislerinin planlamasını buna göre yaptıklarını söyledi

yapi.com.tr

Sürdürülebilirliği üretim süreçlerinden başlayarak ele aldıklarını belirten Bürotime Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tosunoğlu, "1998-2000 yılında BÜROTİME'yi kurduğumuz zaman, üretim tesisimizin planlamasını da buna göre yaptık. Öncelikle yangın bizim için çok önemliydi; dolayısıyla üniteleri ona göre ayarladık. Doğal kaynaklardan faydalanmak için, örneğin 98 bin metrekarelik çatımızdan toplanan yağmuru bir yerde depoladık; bunu yeşil alanlarımızın sulamasında, yangın pompalarında kullandık" dedi. Hüseyin Tosunoğlu, mobilya üretimi sırasında ortaya çıkan fireleri de fabrika ısıtmasında kullandıklarını, geri dönüştürülebilenleri de bu işleme tabi tuttuklarını belirtti.

38. Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul'da Yapı-Endüstri Merkezi Genel Müdürü Tolga Türkanık'a açıklamalarda bulunan Hüseyin Tosunoğlu, çalışan memnuniyetinin sürdürülebilirlik açısından önemine de vurgu yaptı. Sürekli elektronik makineler arasında çalışan personelin yüklendiği statik elektriği azaltmak için fabrikanın her bir metrekaresinin altına bakır levhalar yerleştirildiğini kaydeden Tosunoğlu, "Tabi bu da yetmiyor; çalışanların molalarda daha rahat olabilecekleri yaşam alanları oluşturmak gerekiyordu. Bu yöndeki çalışmalarımız da, sektördeki diğer arkadaşlarımız personel bulamazken bizim tercih edilmemizi sağladı" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/burotimede-surdurulebilirlik-fabrikada-basliyor_135226.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!