Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara Adliyesine Taşınmaz Raporu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara Adiye Sarayını taşımak istemesini yargıya taşımıştı. Dava devam ederken bilirkişiler adliye sarayının Yenimahalle’ye taşınmasını uygun görmedi.

yapi.com.tr
Ankara Adliyesine Taşınmaz Raporu

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, bilirkişi raporunun Mimarlar Odası Ankara Şubesi lehine geldiğini vurgulayarak şunları söyledi: “Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararı ile adliye sarayının Yenimahalle Varlık Mahallesi’ne, Ankara Hali'nin bulunduğu alana taşınmasına ilişkin açtığımız davada bilirkişi raporu elimize ulaştı. Yeni Adliye Sarayı’nın düşünüldüğü alan Atatürk Orman Çiftliği’nden kopan, zamanla amacı dışında kullanılan alanlardan. Uzman bilirkişilerin raporu bizi sevindirdi. Bilirkişiler, dünya ülkelerinden adliye fotoğrafları ile adliye sarayının nasıl olması gerektiği konusunda ders niteliğinde bir rapor hazırlamış. “

Ankara Çayı sakıncalı bulundu

Candan, “Bilirkişiler raporda, üstü örtülmüş Ankara Çayı'nın Büyükşehir Belediyesi’nin yapmak istediği Yeni Ankara Adliye Sarayı sınırları içinde kalmasından rahatsızlıklarını açıkça dile getirmişler. Raporda, kamu yararı ve planlama ilkeleri açısından sakıncalı bulunduğu belirtilerek, yerin uygun olmadığını, şimdiki adliye sarayının çevresinin genişlemeye daha uygun olduğu görüşü çeşitli nedenlerle desteklenerek belirtilmiş durumda. Bilirkişilerin de sunduğu ve aynı kaygılarla açtığımız davanın Mimarlar Odası Ankara Şubesi olarak bir an önce sonuçlanmasını bekliyoruz.” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-adliyesine-tasinmaz-raporu-_126087.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!