Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Bozcaada için Ankara'ya Gidecekler!

Bakir koyları imara açan yeni çevre düzeni planına tepki gösteren Bozcaadalılar, kendilerine referandum yapmaları teklifinde bulanan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile görüşmek için Ankara’ya gidecek.

yapi.com.tr
Bozcaada için Ankara'ya Gidecekler!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Çanakkale-Balıkesir için hazırladığı 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planıyla güney kıyıları ve tarım alanlarının yapılaşmaya açılıp betonlaşacağı iddia edilen Bozcaada’da tepkiler sürüyor. Tepkiler üzerine Bakan Güllüce, yeni bir teklifte bulunmuştu. Ada halkı ve Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz’a çağrıda bulunup yerel halkın referanduma gitmesini teklif etmiş, onların isteğine uyacaklarını bildirmişti. Planın olumlu ve olumsuz yanları olduğundan referandum önerisi karşısında şimdilik bir girişimde bulunulmayan Yılmaz başkanlığındaki bir heyet, Ankara’ya gitmeye hazırlanıyor. Bozcaadalılar, tamamına itirazda bulunmadıkları planda sadece revizyon istediklerini, Güllüce ile yüz yüze görüşüp taleplerini dile getirmek istediklerini aktardı.

DHA'nın haberine göre, konuya ilişkin basın üzerinden değil de birebir görüşerek sıkıntılarını daha iyi anlatabileceklerini belirten Başkan Yılmaz, "Görüşme ne zaman gerçekleşecek bilmiyoruz ancak bunun için önümüzdeki günlerde bir heyet oluşturup Bakan Güllüce’den randevu talep edeceğiz. Yüz yüze görüşmemiz çok daha iyi olacak. Kendisine planın olumlu ve olumsuz yönlerini iletmek istiyoruz. Bizim plana ve imara tamamen karşı olduğumuz şeklinde bir algı var ancak isteğimiz, planın iptali ya da adanın imara açılması değil. Biz adada yaşamı, çevreyi olumsuz etkileyecek bölgelerdeki yapılanmaya yönelik endişelerimizden dolayı planın revizyonunu istiyoruz. Bu görüşmeyle kendimizi ifade edip Bozcaada için faydalı olacak ve halkın isteklerini de ileterek faydalı bir sonuç almayı planlıyoruz." şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bozcaada-icin-ankaraya-gidecekler_125710.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!