Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Ankara Kalkınma Ajansı'ndan Dış Ticaret Eğitimi

Ankara'nın ihracat potansiyelinin gelişmesine katkıda bulunmak üzere, Ankaralı girişimcilere ve firma sahiplerine ücretsiz olarak verilen 16 saatlik 'Nasıl İhracatçı Olunur?' konulu dış ticaret eğitiminin ikincisi, 22 Eylül - 14 Ekim tarihleri arasında iki grup halinde düzenlenecek.

yapi.com.tr / AA
Ankara Kalkınma Ajansı'ndan Dış Ticaret Eğitimi

Ankara Kalkınma Ajansı'nın düzenlediği 'Dış Ticaret Eğitimleri' yeniden başlıyor. Ankara'nın ihracat potansiyelinin gelişmesine katkıda bulunmak üzere, Ankaralı girişimcilere ve firma sahiplerine ücretsiz olarak verilen 16 saatlik 'Nasıl İhracatçı Olunur?' konulu dış ticaret eğitiminin ikincisi, 22 Eylül - 14 Ekim tarihleri arasında iki grup halinde düzenlenecek.

Ajans tarafından yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, Ankara'yı ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan küresel bir başkente dönüştürecek kalkınma stratejilerinin geliştirilmesinde öncü olmak vizyonuyla faaliyetlerini sürdürdüklerini vurguladı. Balcı, bu kapsamda Ankara'yı başta katma değeri yüksek sektörler olmak üzere yenilikçilik yoluyla kaliteli ürün ve hizmet çeşitliliği sunarak küresel düzeyde rekabet edebilen bir merkez haline getirmenin ana hedefleri arasında bulunduğunu açıkladı.

Balcı, şunları kaydetti:

''Kuşkusuz bu amaca ulaşabilmek için bölgeye özgü ihracat stratejilerinin oluşturulması ve ihracat kapasitesinin geliştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Bu çerçevede 16 saatlik 'Nasıl İhracatçı Olunur-' başlıklı eğitimlerin ikincisini yeni dönemde başlatmış bulunuyoruz. Geçtiğimiz Nisan ayında düzenlediğimiz ilk program büyük ilgi gördü ve yaklaşık 200 kişi eğitimden faydalandı. Sonbahar dönemi programının da büyük ilgi göreceğine ve Ankara'nın dış ticaret potansiyelinin artışına katkı sağlayacağına inanıyorum.''

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/ankara-kalkinma-ajansindan-dis-ticaret-egitimi_102113.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!