Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı Kurulacak

Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA), bazı Balkan ülkelerindeki kalkınma ajansları ile Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı (SEENORDA) kurulması için 'Mutabakat Anlaşması' imzaladığı bildirildi.

yapi.com.tr / AA
Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı Kurulacak

GEKA'dan yapılan yazılı açıklamada, GEKA uzmanlarının Bosna-Hersek ve Kosova'ya, Kalkınma Ajansları'nın bölgesel kalkınmada edindiği deneyimleri yerinde incelemek ve SEENORDA Başlangıç Konferansı'na katılmak amacıyla bir ziyaret düzenlediği belirtildi.
     
Açıklamada, Kosova'daki Prizren şehrinde düzenlenen SEENORDA Başlangıç Konferansı'nın Makedonya, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Arnavutluk ve Hırvatistan'ın Kalkınma Ajansı temsilcilerinin, belediye başkanlarının, Avrupa Birliği Ofisi temsilcilerinin yanı sıra, Türkiye'den Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) katılımıyla gerçekleştiği bildirildi. Açıklamada, Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Kalkınma Ajansları Ağı oluşturulmasına karar verilen konferansta, konferansa kalkınma ajanlarının 'Mutabakat Anlaşması' imzaladığı bildirildi.

Konferansta 'Türkiye'deki Kalkınma Ajanslarının İşleyişi, Güney Ege Kalkınma Ajansı ve Güney Ege Bölgesi' konulu bir sunum gerçekleştiren GEKA heyetinin, Saraybosna ve Vogosca'da incelemelerde bulunduğu, Saraybosna Kalkınma Ajansı'na ziyarette karşılıklı olarak ajansların çalışma alanları ve bölgelerin yatırım olanakları üzerine sunumlar yapıldığı kaydedildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/guneydogu-avrupa-ulkeleri-kalkinma-ajanslari-agi-kurulacak_102326.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!