Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

"AVM'ler Elektrik Ticareti için Önemli Bir Hedef Kitle Oldu"

Zorlu Enerji Genel Müdürü Sinan Ak, Türkiye'de büyük bir artış gösteren alışveriş merkezlerinin elektrik ticareti açısından önemli bir hedef kitle oluşturduğunu belirterek, Zorlu Elektrik olarak yüksek elektrik giderlerine sahip AVM'lere yönelik avantajlı hizmetler geliştirdiklerini kaydetti.

yapi.com.tr
"AVM'ler Elektrik Ticareti için Önemli Bir Hedef Kitle Oldu"

Zorlu Elektrik, Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 6-7 Mart 2013 tarihleri arasında düzenlenen 5. Alışveriş Merkezi (AVM) Yatırımları Fuarı'na katıldı. Zorlu Enerji Genel Müdürü Sinan Ak, Türkiye perakende sektörünün prestijli marka ve yöneticilerini buluşturan bu önemli organizasyonda yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. Serbest tüketicilerin enerji kaynağı temininde artık çok önemli avantajlar elde edebildiğini belirten Ak, elektrik ticareti alanında gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
     
Yapılan mevzuat değişiklikleriyle, elektrik ticareti alanında sektörde olumlu yönde bir ivme gözlemlendiğini vurgulayan Ak, en son Ocak ayında EPDK tarafından belirlenen yıllık 'Serbest Tüketici' limitinin 5 Bin kilovat/saat'e (kWh) düşmesiyle birlikte, aylık ortalama 150 liralık fatura tutarına sahip aboneler 'Serbest Tüketici' kapsamına alındığını hatırlattı.
    
"AVM'lere yönelik avantajlı hizmetler geliştiriyoruz"
    
Zorlu Enerji Grubu olarak, elektrik ticareti alanında da faaliyetlerini aktif olarak sürdürdüklerini dile getiren Ak, ''Grubumuz bünyesinde yerli ve yenilenebilir kaynaklardan ürettiğimiz elektrik enerjisinin satışını sağlamak ve bu yöndeki pazarlama faaliyetlerini müşteri odaklı bir şekilde yürütebilmek amacıyla güçlü bir organizasyon ve bilişim altyapısı oluşturduk. Bu doğrultuda, serbest tüketici sayısındaki hızlı artışa yanıt verebilmek için ikili anlaşmalarla saatlik, dönemlik ve piyasa fiyatlarına uyarlanmış alternatif fiyatlandırma seçenekleri hazırlıyoruz. Ayrıca, sanayi ve ticarethaneler için tüketim hacmi ve alışkanlıklarına yönelik düşük maliyetli tarife paketleri hazırlıyoruz'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'de büyük bir artış gösteren alışveriş merkezlerinin elektrik ticareti açısından önemli bir hedef kitle oluşturduğunu belirten Sinan Ak, Zorlu Elektrik olarak yüksek elektrik giderlerine sahip AVM'lere yönelik avantajlı hizmetler geliştirdiklerini de kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avmler-elektrik-ticareti-icin-onemli-bir-hedef-kitle-oldu_105514.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!