Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Zorlu Enerji Grubu'na 'Sosyal Sorumluluk' Ödülü

Zorlu Enerji Grubu, Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen 'Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü Türkiye Yarışması'nda üçüncü oldu.

yapi.com.tr / AA
Zorlu Enerji Grubu'na 'Sosyal Sorumluluk' Ödülü

Zorlu Enerji'den yapılan yazılı açıklamada, grubun, çevresine ve yaşadığı dünyaya duyarlı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak için başlattığı 'Enerjimiz Çocuklar İçin' projesi kapsamında Tüvana Okuma İstekli Çocuk Vakfı (TOÇEV) ile birlikte Türkiye'nin ilk enerji konulu dramasını tasarladığı belirtildi. Grubun bu dramayla Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen 'Avrupa Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü Türkiye Yarışması'na katıldığı ve 50 şirket ve 62 proje arasında 'Liderlik' kategorisinde üçüncü olduğu belirtilen açıklamada, Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Şebnem Erverdi'nin şu görüşlerine yer verildi:

"Soyut bir kavram olan enerjiyi somut bir dünyaya dönüştürecek bir yöntem geliştirdik"
     
"2010 yılında başladığımız ve 2,5 yılda ülkenin dört bir yanında 75 bin çocuğa ulaştığımız 'Enerjimiz Çocuklar İçin' sosyal sorumluluk projesi ile çocuklarımıza enerji kaynakları, üretimi ve nerelerde kullanıldığı hakkında bilgi ve deneyimlerimizi aktarmayı hedefledik. Çocukların 'enerji' konusundaki mevcut bilgi birikimlerini ve bakış açılarını gruplarla yaptığımız çalışmalarla tanımladık. Elde edilen verilerden yola çıkarak soyut bir kavram olan enerjiyi, çocukların kafasında somut bir dünyaya dönüştürebilecek bir yöntem geliştirdik. Enerji draması, temiz enerjinin gerekliliğini anlatarak çocukları enerjinin hareketli ve keyifli dünyasında yolculuğa çıkıyor. Çevre ve iletişim uzmanları ile pedagogların danışmanlığında hazırlanan oyunu deneyimli tiyatro sanatçısı Hakan Bilgin kurguladı. Adını doğal yaşamın renklerinden alan iki karakter Mavi ve Yeşil, çocuklara enerji kaynaklarını, fosil yakıtların dünyamızın geleceği için önemini, temiz enerji kaynaklarıyla elektrik üretimini ve enerjinin tasarruflu kullanımını anlattı. Oyunun interaktif kurgusu sayesinde çocuklar, eğlenirlerken enerji kaynakları ve sürdürülebilir enerjinin önemi hakkında bilgilendiler".

http://www.yapi.com.tr/haberler/zorlu-enerji-grubuna-sosyal-sorumluluk-odulu_107212.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!