Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Avrupa Yapısal Çelik Birliği Başkanlığına Nesrin Yardımcı Getirildi

Türk Yapısal Çelik Derneği Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, dört yıl aradan sonra ikinci kez Avrupa Yapısal Çelik Birliği’nin (ECCS) başkanı oldu. Önümüzdeki yıl 60. yılını kutlayacak olan ECCS, 2015 yılındaki genel kurulunu Prof. Dr. Nesrin Yardımcı başkanlığında İstanbul’da yapacak.

yapi.com.tr
Avrupa Yapısal Çelik Birliği Başkanlığına Nesrin Yardımcı Getirildi

Türk Yapısal Çelik Derneği Başkanı Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, dört yıl aradan sonra ikinci kez Avrupa Yapısal Çelik Birliği’nin (European Convention for Constructional Steelwork- ECCS) başkanı oldu. Prof. Dr. Yardımcı geçtiğimiz ay İtalya’nın Napoli kentinde gerçekleştirilen ECCS Genel Kurulu’nda yapılan törenle ECCS Başkanlığını Prof. Dr. Raffaele Landolfo’dan devraldı. Aynı zamanda “ECCS’nin İlk Kadın Başkanı” ünvanına da sahip olan Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, yine bir ilke imza attı. 4 yıl aradan sonra ikinci kez ECCS Başkanlık koltuğuna oturan Prof. Dr. Yardımcı, böylece ECCS Başkanlık madalyonunu 15 yıl içinde üçüncü kez Türkiye’ye getirmiş oldu. 1999-2000 yıllarında Prof. Dr. Tevfik Seno Arda da ECCS’ye başkanlık yapmıştı. Prof. Dr. Nesrin Yardımcı’nın başında bulunduğu Türk Yapısal Çelik Derneği, Avrupa’da temsil edilen sivil toplum kuruluşları, birlik ve dernekleri arasında Türkiye’yi en etkin şekilde temsil etmesiyle tanınıyor.

Çelik sektörü Türkiye’de buluşacak

Bu arada Prof. Dr. Nesrin Yardımcı’nın ECCS başkanlığına seçilmesiyle birlikte Türk Yapısal Çelik Derneği önemli bir organizasyona da ev sahipliği yapacak.  Önümüzdeki yıl 60. yılını kutlayacak olan ECCS, 2015 yılındaki Genel Kurul Toplantısı’nı İstanbul’da yapacak. Genel kurulla birlikte 8. Uluslararası Çelik Köprüler Sempozyumu, Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödülleri Töreni ve ECCS’in 60. Yıl Kutlaması da yine İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye, bu sayede dünyanın önde gelen çelik üreticilerini de ağırlama fırsatı bulacak. Ayrıca ‘ECCS Çelik Yapılar Öğrenci Yaz Çalıştayı / Kampı’da ilk kez Türkiye’nin ev sahipliğinde ve ECCS üyesi ülkelerden gelecek öğrencilerin katılımıyla 2015 yazında İstanbul’da gerçekleşecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-yapisal-celik-birligi-baskanligina-nesrin-yardimci-getirildi_126035.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!