Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Avrupa Yapısal Çelik Birliği 60. Yılını Türkiye’de Kutladı

Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS), 60. yaşını İstanbul’da kutladı; Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, başkanlık madalyonunu İsveç Çelik Yapılar Enstitüsü Direktörü Johan Löw’e devretti

yapi.com.tr
Avrupa Yapısal Çelik Birliği 60. Yılını Türkiye’de Kutladı

Türk Yapısal Çelik Derneği'nin (TUCSA) de üyesi olduğu ve 1999 yılından itibaren üç kez başkanlığını üstlendiği Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS), 60 yaşında. Temelleri 17 Ekim 1955’te Zürih’te atılan ECCS’in 60. yılı İstanbul’da kutlandı. Kutlamalar, Avrupa Çelik Yapı Tasarımı Ödül Töreni ve sonrasındaki gala yemeği ile ECCS’nin Genel Kurulu ve yıllık toplantıları sırasında gerçekleşti.

ECCS Genel Kurulu’nda alınan kararla Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, başkanlık madalyonunu İsveç Çelik Yapılar Derneği Direktörü Johan Löw’e devretti. Yine Genel Kurul’da alınan kararla ECCS Tanıtım İcra Kurulu (PMB) Başkanı H. Yener Gür’eş’in 2012 yılından beri sürdürdüğü PMB Başkanlığı görevinin 3 yıl daha uzatılması kararlaştırıldı.

Prof. Dr. Yardımcı’ya Gümüş Madalya

Öte yandan yıllık toplantılar sırasında ECCS’in gelişimine katkıda bulunan kişiler de ödüllendirildi. ECCS’de en üst seviyede onurlandırma vasıtası olan Gümüş Madalya (ECCS Silver Medal), ECCS’in 2001’den itibaren ilk kadın yönetim kurulu üyesi ve ilk kadın başkanı olan Prof. Dr. Nesrin Yardımcı’ya verildi. 1964 yılından bu yıla kadar 48 kişiye Gümüş Madalya (ECCS Silver Medal) verilmişti. Hollanda’dan Prof. Frans Bijaard’a Charles Massonnet Plaketi verilirken, Yönetim Kurulu önceki başkanı Volkmar Bergmann’a (2007-2013) ve ECCS Genel Sekreteri Robert Salkın’a (1995-2001) ise ECCS’in 60. yıldönümü dolayısıyla teşekkür plaketi verildi.


Sonraki ECCS yıllık toplantıları İsveç'te

17 Eylül Perşembe günü İstanbul’da gerçekleştirilen Avrupa Yapısal Çelik Birliği (ECCS) Genel Kurulu’nda gelecek dönem ECCS Başkanı, Başkan Yardımcısı ve Tanıtım İcra Kurulu (PMB) Başkanı seçimleri yapıldı. 2009-2010 ve 2014-2015 dönemlerinde ECCS Başkanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, ECCS Başkanlığı görevini İsveç Yapısal Çelik Enstitüsü SBI (Stålbyggnadsinstitutet – İsveç Çelik Konstrüksiyon Enstitüsü) Direktörü Johan Löw’e devretti. Dolayısıyla, bunda sonraki ECCS Yıllık Toplantılarının 14-16 Kasım 2016 tarihlerinde Stokholm İsveç’de gerçekleştirilmesi planlanıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/avrupa-yapisal-celik-birligi-60-yilini-turkiyede-kutladi_135198.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!