Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu

8.Çelik Köprüler Sempozyumu kapsamında düzenlenen Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri, 15 Eylül'de gerçekleşen törende sahiplerini buldu.

yapi.com.tr

Yarışma Sonuçları

  • Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu
  • Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu
  • Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu
  • Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Sahiplerini Buldu

Avrupa Yapısal Çelik Birliği’nin (ECCS) koordinasyonunda Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) tarafından sekizincisi düzenlenen Çelik Köprüler Sempozyumu dün (16 Eylül 2015) sona erdi.

Sempozyumun ikinci gününde, ECCS’nin en önemli etkinliklerinden biri olarak görülen Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri Töreni (European Steel Design Awards Ceremony) düzenlendi. Çelik malzemenin ve teknolojisinin özellikleri ile mimari tasarımın genel amaçları açısından uyumluluğu, özgünlük düzeyi, mimari çözümlerin gerek taşıyıcı sistemin, gerekse diğer alt sistemleri ile uyumluluğu ve onları geliştirici niteliği dikkate alındığı yarışmaya 13 ülkeden çok sayıda proje katıldı.

Her projeye, mimarı, mühendisi, mal sahibi ve çelik imalatçısı olmak üzere dört kategoride ödül verildi. Çek Cumhuriyeti’nde bulunan Troja Köprüsü, Paris’te yer alan Fransa Kültür Merkezi (the Canopy) ve Portekizli firmalar tarafından Brezilya’da yapılan Amazonia Stadyumu, "Awards of Excellence"a layık görüldü. 

Törende Avusturya, Danimarka, Almanya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, İsveç ve Türkiye'den projeler "Awards of Merit"e değer görülürken, Türkiye dahil beş ülkeden gelen öğrenci projeleri de başarı ödülü ile onurlandırıldı.

Türkiye’den Kayalar Kimya'ya ödül

"Ulusal Çelik Yapı 2014" ödülünü kazanan Kayalar Kimya Yönetim ve Ar-Ge Merkezi binası, "2015 Avrupa Çelik Yapı Tasarım Ödülleri" yarışmasında Türkiye’ye ödülü getirme başarısı gösterdi. Sanayi Bakanlığı’ndan onaylı Ar-Ge Merkezi’nde sektörün en çok proje üreten şirketi olan Kayalar Kimya, bu başarısını yapı tasarımı ile de taçlandırmış oldu.

UMO Mimarlık Mühendislik imzasıyla Çelik Yapı Proje İmalat tarafından tamamlanan bina, yarışmada; Avusturya, Danimarka, Almanya, Macaristan, İtalya, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, İsveç’in yanında Türkiye’yi de Awards of Merit'e kavuşturdu.  

Ar-Ge Birimi Marka Olma Yolunda

Türkiye’nin Sanayi Bakanlığı Onaylı sayılı AR-GE tesislerinden birine sahip Kayalar Kimya, bugün cirosunun yüzde 4’ünü Ar-Ge çalışmalarına ayırıyor. Ar-Ge Merkezi’nde uzmanlık alanlarına göre çalışan farklı birimlerde, Ar-Ge anlamında sektörün en çok proje üreten şirketi olan Kayalar Kimya, aralarında 2013 yılında aldığı Mobilya Ar-Ge Proje Pazarı Sanayi Kategorisi’ndeki Birincilik Ödülü, 3. Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’nda alınan Girişimcilik Kategorisi Birincilik Ödülü ve En Fazla Katılım Sağlayan Sanayici Ödülü gibi pek çok başarıya da Ar-Ge merkezindeki çalışmalar neticesinde ulaştı.

Sektörün İhracat lideri

Mobilya endüstrisine ürettiği ahşap boya ve verniklerinden, inşaat sektöründe su bazlı dekoratif boyalara ve bir çok sektöre hammadde dağıtımına kadar geniş bir ürün grubunun üretim ve pazarlamasını yapan Kayalar Kimya, ülke içindeki başarılarını ihracatta da sürdürüyor.  Bünyesinde Düfa ve Genç markalarını barındıran ve son 7 yıldır Türkiye’nin ihracat yıldızı seçilen Kayalar Kimya 24 milyon dolarlık ihracat rakamıyla Rusya, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler başta olmak üzere 60’a yakın ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/avrupa-celik-yapi-tasarim-odulleri-sahiplerini-buldu_134094.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!