Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Bakan Sinyal Verdi: Konut KDV'sine Yeni Düzenleme Gelebilir

Maliye Bakanı Ağbal, kentsel dönüşüm alanlarında KDV'nin yüzde 1'e indiğine dikkat çekerek, Kentsel Dönüşüm Yasası’yla ilgili uygulamada sorunlar yaşandığını belirtti. Ağbal, “Riskli alan ilan edilen yerler var. Oranın tamamında değil belli bir bölgesinde indirimli KDV uygulanabilir” dedi.

yapı.com.tr
Bakan Sinyal Verdi: Konut KDV'sine Yeni Düzenleme Gelebilir

Maliye Bakanı Naci Ağbal, konut sektöründe kentsel dönüşüm alanlarında yüzde 1'e inen KDV'yle ilgili yeni düzenlemenin sinyalini verdi. Ağbal, Kentsel Dönüşüm Yasası'yla ilgili uygulamada sorunlar yaşandığını belirterek, "Belediyelerden de bazı şikâyetler geliyor. Riskli alan ilan edilen yerler var. Oranın tamamıda değil belli bir bölgesinde indirimli KDV uygulanabilir" dedi.

1.300 liraya yükseltilen asgari ücrette 'artan oranlı vergi sistemi' nedeniyle eylül ayından itibaren 70-80 lira civarında bir kesinti asgari ücretliye yansıyacak. Geçtiğimiz ay, Maliye Bakanı Naci Ağbal ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bu sorunu eylül gelmeden çözeceklerini açıklamışlardı. Sabah'tan Dilek Güngör'ün haberine göre; "Önümüzde bir 'eylül sendromu' olduğu açık" diyen Ağbal şöyle konuştu: "Artan oranlı vergi sisteminde belli bir ücretin üstünde geliri olanların vergi dilimine belli bir noktadan sonra girmesi kaçınılmaz. Bu her adil vergi sisteminde olur. Ama asgari ücrette oluşacak kesintinin nasıl düzenleneceği konusunda çalışıyoruz. Net asgari ücretin 1.300 TL olacağına söz verdik. Reel sektörden gelen talepler neticesinde işçilik maliyetlerini düzenledik. Bu bize bütçede 9.6 milyar TL'lik ek maliyet getirdi. Biz bunu özel sektöre verilen önemli bir teşvik olarak üstlendik. Eylül ayına kadar bu konuda vergi dışında nasıl farklı bir çözüm getirebiliriz, Çalışma Bakanlığımız ile bakıyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakan-sinyal-verdi-konut-kdvsine-yeni-duzenleme-gelebilir-_144224.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!