Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Çağlayan'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın isminin verildiği İstanbul Adalet Sarayı’nın da bulunduğu Çağlayan Meydanı ve çevresinin “Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı” ilan edilmesi için çalışma başlatıldı.

yapi.com.tr
1 Çağlayan'da Kentsel Dönüşüm Başlıyor

DHA'nın haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde (İBB), Adalet Sarayı’nın yanından geçen E-5’in kuzeyinde yer alan Kağıthane’nin Çağlayan, Gürsel, Hürriyet Mahalleleri ile yolun güneyinde kalan Şişli’ye bağlı Merkez ve Kaptanpaşa Mahallelerinin bir kısmında kentsel dönüşüm ilan edilmesi için Bakanlar Kurulu’na teklif götürülmesi yönünde karar alındı. Mecliste oy çokluğu ile kabul edilen talep, önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na iletilecek, Bakanlığın bu yöndeki teklifi ise Bakanlar Kurulu'na iletilecek. Karar Bakanlar Kurulu tarafından onaylanması halinde Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girecek.

Kağıthane ve Şişli'deki 5 mahalleyi etkileyecek

CHP’li Meclis üyelerinin itiraz ettiği rapor, 5 mahalleyi kapsayan yaklaşık 46 bin 578 metrekarelik alanı kapsıyor. İBB Hukuk Komisyonu ile Altyapı, Mesken ve Kentsel Yenileme Komisyonu tarafından hazırlanan ve Meclis gündemine sunulan raporda “bölgedeki mevcut yapı stokunun yıpranmış, 1999 depreminden önce inşa edilmiş ve yürürlükteki yapı denetimi koşullarına göre olmadığı” tespiti yer alıyor.

Öte yandan raporda, Çağlayan Meydanı ve çevresinde bulunan ulaşım ağlarının meydanla entegrasyonunun sağlanmasının amaçlandığı da belirtiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/caglayanda-kentsel-donusum-basliyor_143843.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Çağlayan Adliyesinin önündeki Alt geçit projesinde ne Çağlayana, ne de Hürriyet mahallesine giriş/çıkış vermiştir, ne de beklendiği gibi, Polis karakolu yanından Dereye bağlantı yolu vermiştir.Sadece Florence Nightingale hastanesi önünde verilen köprü,denk gelmemesi nedeniyle, hastaneye giriş /çıkışları bile zorlaştırmıştır.İzzetpaşa mahalesinden çıkış da öylesine dolambaçlı verilmiştir ki, günde binlerce otobüs ve onbinlerce araç Şişli yönüne dönmek için toplam onbinlerce dakika harcamakta. Eğer bir sonraki projeler de sadece masa başı ve göstermelik yapılacaksa, milletin parasına yine yazık olacaktır. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!