Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bakanlık Denetimine Geçen Oda'dan Tepki!

Orman Mühendisleri Odası’nın denetimi Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlandı. Oda’nın ikinci başkanı Barı, kararı ‘farklı ses çıkaran meslek kuruluşlarını kıskaç altına alma çalışması’ olarak nitelendirdi.

yapi.com.tr
Bakanlık Denetimine Geçen Oda'dan Tepki!

Bakanlar Kurulu’nun bugünkü Resmi Gazete’de yayınlanan kararı ile TÜRMOB bünyesindeki Orman Mühendisleri Odası’nın idari ve mali denetimi Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlandı.

Dünya Gazetesi'nin haberine göre, konuya ilişkin açıklama yapan Orman Mühendisleri Odası İkinci Başkanı İsmail Hakkı Barı, TÜRMOB üzerinden yapılan denetimin doğrudan bakanlığa bağlanmasının farklı ses çıkaran meslek kuruluşlarını kıskaç altına alma çalışması olarak nitelendirdi.

Oda üyelerinin ağırlıklı olarak kamuda çalıştığını ve özellikle oda seçimlerin döneminde ağır baskıya maruz kaldıklarını dile getiren Barı, “2014 yılında genel kurulumuz var. Özellikle son 3 yıldır inanılmaz baskı altındaydık. Baskıların artık son aşamaya kadar geldiğini düşünmüştük, ancak bunu beklemiyorduk” dedi.

İsmail Hakkı Barı, idarenin yaptığı bütün faaliyetlere kimsenin yanlış demesini istemediğini belirterek, bu düzenlemenin de o kaygıyla yapıldığını bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/bakanlik-denetimine-gecen-odadan-tepki_113698.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!