Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Başkent'te 861 Projeye 2,9 Milyar TL

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, bu yıl Başkent’te 861 projenin hayata geçtiğini, en fazla yatırım yapılan alanın 381 projeyle eğitim olduğunu söyledi. Yüksel, projelerin toplam bedelinin 12,3 milyar ve fiili ödeneğinin 2,9 milyar lira olduğunu dile getirdi.

yapi.com.tr
Başkent'te 861 Projeye 2,9 Milyar TL

Ankara İl Koordinasyon Kurulu 2014 Yılı 3. Dönem Değerlendirme Toplantısı, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel başkanlığında yapıldı. Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya Büyükşehir Belediyesi, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, İil ve bölge müdürleri, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, İl Genel Meclisi üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

1,6 milyar TL nakdi harcama

30 Haziran itibariyle yatırımcı kuruluşlardan alınan izleme raporlarına göre, ilde uygulanan toplam proje sayısının 861 olduğunu söyleyen Vali Yüksel, projelerin toplam bedelinin 12,3 milyar ve fiili ödeneğinin 2,9 milyar lira olduğunu belirtti. Ödeneklerden dönem içerisinde 1,6 milyar lira nakdi harcama gerçekleştiğini ifade eden Yüksel, şu bilgileri verdi:

“Kamu kuruluşlarına ait projelerin fiili ödeneğine göre nakdi gerçekleşme oranı, yüzde 55. Bu rakam ilk altı aylık dönem için önem taşıyor. Ayrıca, 2014 yılı üçüncü dönem itibariyle en fazla yatırım yapılan alanlar arasında 381 projeyle eğitim, 103 projeyle ulaştırma, 76 projeyle de tarım sektörü yer alıyor.”

Seçimde aksaklığa meydan vermeyin

Temmuz ayı genel değerlendirme toplantısında ilçe kaymakamlarıyla da bir araya gelen Vali Yüksel, cumhurbaşkanlığı seçimleri hakkında bilgi verdi. Seçiminin 10 Ağustos Pazar günü ülke genelinde gerçekleştirileceğini, ilk oylamada salt çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci oylamanın 24 Ağustos Pazar günü yapılacağını belirten Yüksel, “Cumhurbaşkanı seçimi ile ilgili işlemleri düzen içinde yapma ve yaptırma görevi Yüksek Seçim Kurulu’nun denetiminde, il ve ilçe seçim kurullarına ait. Herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi için bu kurulların personel taleplerinin ivedilikle karşılanmalı, ihtiyaç duyulacak her türlü taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç-gereç ve bunları kullanabilecek nitelikli iş gücü desteği sağlanmalı” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/baskentte-861-projeye-2-9-milyar-tl_122713.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!