Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Beyaz Eşyada Yan Sanayiye Devlet Desteği

Ekonomi Bakanlığı desteğiyle Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (TET) çatısı altında buluşan 22 beyaz eşya yan sanayisi firması, "Beyaz Eşya Yan Sanayi Sektörü" (TURKHAS) kümesi ile Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirmesinin Desteklenmesi (Ur-Ge) avantajlarından faydalanacak.

yapi.com.tr
Beyaz Eşyada Yan Sanayiye Devlet Desteği

TET açıklamasına göre, beyaz eşya yan sanayicileri, uluslararası  başarı için kenetlendi. Beyaz eşya ana sanayisi firmalarına komponent üreten,  Türkiye geneline yayılmış üyelerden oluşan beyaz eşya yan sanayisi üreticileri,  Ekonomi Bakanlığı desteğiyle TET çatısı altında "TURKHAS Takımı" adıyla birleşti.

TURKHAS kümesinde bulunan 22 firma nisan ayında bir araya gelerek  düzenlenen "Ortak Akıl Çalıştayı" ile projeye başladı. 3 yıl sürecek projede  hangi ülkelerin hedefleneceği ve firmaların uluslararası pazarlarda kurumsallık  ve rekabetçilik seviyelerinin artırılması için hangi eğitim ve danışmanlık  hizmetlerini alacakları belirlenerek, kümenin stratejik yol haritası çizildi.

Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan 2010/8 sayılı "Uluslararası  Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi Hakkındaki Tebliğ" (Ur-Ge)  destekleri kapsamında 3 yıl sürecek projede ticaret heyetleri, alım heyetleri ve  fuar katılımları düzenleyerek projede yer alan firmaların kümelenme bilinciyle  ortak hareket etmesi, ortak lojistik, ortak satın alma ve ortak Ar-Ge  faaliyetlerini de gerçekleştirebilecek sinerjiye kavuşması ve proje sonunda,  katılımcı firmaların ihracat rakamlarının en az yüzde 70 artırılması hedefleniyor. 

ETİKETLER: beyaz eşya
http://www.yapi.com.tr/haberler/beyaz-esyada-yan-sanayiye-devlet-destegi_144532.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!