Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Buralar Eskiden Kuzey Ormanıydı...

Kuzey Ormanları Savunması Platformu’ndan yazılımcı Ali Yıldırım ve avukat Alper Atmaca’nın, 3. köprü ve yol yapımı çalışmalarında kesilen ağaçlara dikkat çekmek için başlattığı yürüyüş sona erdi.

yapi.com.tr
Buralar Eskiden Kuzey Ormanıydı...

Radikal'den Sevtap Tatlıdil'in haberine göre, Arnavutköy Tayakadın’dan Ümraniye Çekmeköy’e, köprü ve yol için düşünülen 100 kilometrelik güzergâhta yağmura, soğuğa aldırmadan, geceleri ormanda konaklayarak 3 gün boyunca yürüyen ikili, gördüklerini anlattı.

İşçiler de ağaçları kesmek istemiyor

Yürüyüşün başladığı ilk gün kesim güzergâhında bir şantiyede mola verdiler, sohbet edip ıslanan giysilerini kuruttular. Geneli Adanalı ve Adıyamanlı olan işçiler, kesimden kendilerinin de rahatsız olduğunu ancak çalışmaya mecbur olduklarını söyledi.

Göktürk’te kamp kuran ikili, Garipçe’ye doğru ilerlerken, mega projeler için tarım alanı olmaktan çıkartılıp imara açılmak istenen Gümüşdere Köyü’nü, yol boyu kesilen ormanlık alanları, kuzey ormanlarının yanı başında yayılan beton kentleşmeyi ve katliama karşın yeniden yeşeren alanları fotoğrafladı. Garipçe-Poyrazköy arasını balıkçı teknesiyle geçen ikili, yürüyüşlerini dün Çekmeköy’de tamamladı. İkiliyi Çekmeköy’de karşılayan platform üyeleriyle birlikte basın açıklaması yapıldı. Platform üyeleri, “Kuzey ormanlarını savunabilirsek çocuklara yaşanacak bir kent bırakabiliriz. Henüz beton ve asfaltla yok edilmemişken, kuzey ormanlarını hâlâ kurtarma şansımız var” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/buralar-eskiden-kuzey-ormaniydi-_113001.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!