Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Kuzey Ormanları için Mücadeleye Devam"

3. köprü inşaatına sosyal medyada örgütlenen ve Facebook'ta "Kuzey Ormanları Savunması" isimli sayfada yapılan duyuruda Kuzey Ormanları için 7-8 Eylül tarihlerinde orman katliamına karşı herkesi Riva'ya kamp yapmaya çağırıyor.

yapi.com.tr
"Kuzey Ormanları için Mücadeleye Devam"

"Gezi daha başlangıçtı, mücadelemiz Kuzey Ormanları'nda devam ediyor" diyen grubun hazırladığı metin şöyle:

"İstanbul’un akciğerlerini oluşturan Kuzey Ormanları yok ediliyor. AKP hükümetinin 3. Köprü, 3. Havalimanı, Kanal İstanbul gibi “çılgın projeleri”, son ormanlarımızı, su havzalarımızı, tarım arazilerimizi ve yaşam alanlarımızı yok etmeye başladı. Şimdiden milyonlarca ağacımız katledildi. Bu barbarlığı hemen durduralım: Yoksa soluduğumuz hava ve içtiğimiz su daha da kirlenecek; kentimiz daha da betonlaşacak; trafik daha da artacak. Kuşları, karacaları, yaban hayatını ancak belgesellerde seyredebileceğiz.

Aylardır “üç-beş ağaç” için direndik, dünyayı ayağa kaldırdık, parklarda, forumlarda örgütlendik. Şimdi, aynı sorumlulukla İstanbul’un kuzeyinde, gözden gönülden uzakta, dozerlerle kepçelerle katledilen Kuzey Ormanlarını savunuyoruz. Gezi “daha başlangıçtı”, mücadelemiz Kuzey Ormanlarında devam ediyor. Kuzey Ormanları Savunması olarak, direniş çadırlarımızı, atölyelerimizi, panellerimizi, oyun, film ve şarkılarımızı, kısacası neşemizi ve öfkemizi 7-8 Eylül tarihlerinde Riva Kampı’na taşıyoruz.

Biliyoruz ki, hepimize ait kamusal bir alan olan ormanları orada bulunmadan savunamayız. Gezi’ye gitmeseydik, Gezi’yi savunamazdık. Ormanları savunmak, katliamı durdurmak için ormana gidiyoruz. Bu kampta öğreneceğiz, bu kampta örgütleneceğiz, bu kampta yan yana duruşumuzu güçlendireceğiz. Mücadelemizin şimdisini ve geleceğini tartışacağız. Yaşama, doğaya, kente sahip çıkacağız.

Bu yaşam, bu doğa, bu kent hepimizin! Yaşamına, doğana, kentine sahip çıkmak için sen de gel, sesimiz çoğalsın!"

Kuzey Ormanları Savunması, kamp için merkezi noktalardan otobüs kaldıralacağını ve bisikletle gitmek isteyenler için Üsküdar'dan toplu halde pedal çevrileceğini duyurdu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kuzey-ormanlari-icin-mucadeleye-devam_111859.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!