Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Bursa Beton’a İş Güvenliği Ödülü

Türkiye Hazır Beton Birliği'nin sektördeki tesisleri iş sağlığı ve güvenliği açısından bilgilendirmek, teşvik etmek ve tesislerin yeterliliğini ölçmek amacıyla düzenlediği Mavi Baret İş Güvenliği Yarışması'nda Bursa Beton İnegöl Hazır Beton Tesisi, Mavi Baret İş Güvenliği Ödülü'nün sahibi oldu.

yapı.com.tr
Bursa Beton’a İş Güvenliği Ödülü

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB), iş kazaları sonucu 2014 yılında 1626 kişinin hayatını kaybettiği Türkiye’de, dünyaya örnek olacak bir projeyle sahaya çıktı. THBB’nin sektörde iş güvenliğini artırmak amacıyla düzenlediği 3. Mavi Baret İş Güvenliği Ödülleri verildi.Ödül töreninde konuşan THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık Türkiye’deki bütün hazır beton firmalarını, tesislerini denetime açmaya davet etti. Konuşmasına tüm THBB üyesi hazır beton tesislerinin AB standartlarına uygun üretim yaptığına dikkat çekerek devam eden THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık: “Bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz bu yarışma vesilesiyle firmalarda iş güvenliği konusundaki hassasiyeti artırarak konuya dikkat çekmek istiyoruz” dedi.

İş güvenliği konusunda yoğun hassasiyet gösteren Bursa Beton, İnegöl Hazır Beton Tesisi ile katıldığı yarışmada ödülün sahibi oldu. Bursa Beton Bölge Denetmeni Celil Gülce ödülü, THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık’tan aldı."Ar-Ge çalışmalarımız sürüyor"

Kurulduğu günden bugüne kaliteli hazır beton üreticisi olmayı kendine hedeflediklerini ve bu konuda ar-ge çalışmalarına sürekli devam ettiklerini ifade eden Bursa Beton’un Genel Müdürü Fatih Vardar, konut satın alırken kullanılan hazır betonun kalitesinin sorgulanması ile deprem ve doğal felaketlerde yaşanacak zararların en aza indirileceğini belirtti.

İnşaatlarda kaliteli dekorasyon malzemelerinin kullanımında gösterilen hassasiyetin hazır beton kalitesinde de gösterilmesi gerektiğini dile getiren Vardar, "Potansiyel deprem bölgesi olarak adlandırılan kentimizin ve çevre illerin özellikle konutlarda kullanılacak hazır beton konusunda bilinçlenmesi gerekiyor" dedi. Vardar şunları söyledi: “Kaliteli üretim yapan hazır beton firmasından satın alınmış ve koruma tedbirleri alınmış, bakımı kürü hassasiyetle yapılmış yüksek sınıflı bir betonun servis ömrü 2-3 katına çıkmaktadır. Milli servetin korunması ve doğal kaynakların korunması için, inşaatlarda kısa ömürlü değil yüksek dayanıklılığa sahip betonlar kullanalım ve inşaat maliyetini düşürelim derken çocuklarımıza, torunlarımıza çürük bir miras bırakmayalım.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/bursa-betona-is-guvenligi-odulu_144798.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!