Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

THBB 2016 Mimarlık Ödülleri

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından 2004'ten bu yana 4 yılda bir verilen THBB Mimarlık Ödülleri'nin 2016 başvuruları başladı.

yapi.com.tr

Yarışma Duyuruları

THBB 2016 Mimarlık Ödülleri THBB 2016 Mimarlık Ödülleri
SON BAŞVURU TARİHİ 3 Ekim 2016
DÜZENLEYEN

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB)

E-POSTA

thbbmimarlikodulleri@arkitera.com

İLETİŞİM: A: Arkitera Mimarlık Merkezi - Cemil Topuzlu Cad. İş Bankası Blokları A Blok No: 8 Dalyan, İstanbul T: (216) 355 07 22 F: (212) 310 29 05
+ Ajandama Ekle

THBB Mimarlık Ödülleri yapılı çevredeki yoğun ve temel kullanımı içinde nitelik, yenilik, kamu yararı, mimari değer, yapısal çevre kalitesinin iyileştirilmesi gibi kıstaslar çerçevesinde ayrışan, ön plana çıkan üretimleri görünür kılmayı amaçlıyor.

Bu çerçevede ölçek, büyüklük ve işlevsel fark gözetmeksizin, ağırlıklı olarak betonun kullanıldığı bina, bina grupları, mühendislik yapıları, iç mekan uygulamaları ya da açık alan düzenlemelerini kapsıyor.

Ödül kapsamında salt beton-betonarme yapılar, brüt beton üretimlerin yanında, farklı motivasyon ve içerikte üretilmiş geleneksel ya da alternatif beton kullanılan yapı ve düzenlemeler değerlendirilerek ödüllendirilecek.

Önceki yıllardan ve Türkiye’deki diğer birçok mimari ödülden farklı olarak, THBB 2016 Mimarlık Ödülleri, 3 aşamalı bir değerlendirme sürecine sahip. İlk aşamada bir ön eleme listesi açıklanacak.  İkinci aşamada ön eleme listesi içinden 5 adet finalist proje seçilecek. Jüri, iki eleme sonrasında belirlediği 5 finalist yapıyı teker teker gezip yerinde gözlemledikten sonra değerlendirmesini yaparak ödül sahibini belirleyecek.


Seçici Kurul Üyeleri
Ömer Selçuk Baz
Hüseyin Bütüner
Hayriye Sözen

Kimler Başvurabilir
- Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında, son 5 (beş) yıl içinde (1 Ocak 2011'den 3 Ekim 2016’ya kadar) inşaatı bitmiş tüm projeler başvurabilir.

- Ödüle, proje müellifleri dışındaki 3. şahıslar, kurumlar, işverenler veya ilgili kişiler tarafından aday gösterebilir.

- Betonun yapı elemanı, kaplama elemanı veya yalnızca taşıyıcı strüktürün bir parçası olduğu; kısmen betonarme ve kısmen başka taşıyıcı strüktür(ler)e sahip; betonun kaplandığı, sıvandığı veya çıplak (brüt) bırakıldığı tüm eserler ödüle başvurabilir.

- Ağırlıklı olarak betonun kullanıldığı bina, bina grupları, mühendislik yapıları, iç mekan uygulamaları ya da açık alan düzenlemeleri başvurabilir.

Başvuru için İstenen Belgeler
Müelliflik Beyannamesi: Aday gösterilen eserin müellifi olunduğuna dair ve eserin son finalistler arasına girmesi durumunda seçici kurul tarafından ziyaretinin mümkün olduğu ve müellifin bu konuda mülk sahibi ile gerçekleşecek izin işlemleri konusunda aracı olacağına dair beyannameleri içerir.

Beton Kullanımı Bilgi Formu: Tasarım ekibi tarafından kaleme alınmış, beton malzemesinin eserdeki kullanım amacı, eserin bütünlüğü içindeki yeri, işlevsel ve düşünsel katkıları gibi konulara dair değerlendirmeler içeren en fazla üç (3) A4 sayfayı geçmeyecek, en az 1 paragraf uzunluğunda, düz metin formatında teslim edilecek olan açıklama yazısı.

Yapı ve Nominatör Bilgi Formu: Eserin adı, künyesi, aday gösteren kişi ve bilgilerin temin edileceği kişiye dair bilgiler içerir.

Ödül Takvimi
Duyuru: 1 Ağustos 2016
Son başvuru tarihi: 3 Ekim 2016
Ön seçim listesinin ilanı: 18 Ekim 2016 
Finalistlerin ilanı: 1 Kasım 2016
Ödül töreni ve ödül alan eserin ilanı: Aralık 2016

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

http://www.yapi.com.tr/yarismalar/thbb-2016-mimarlik-odulleri-_147866.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Sikalastic®-1K

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!